افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 18 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

حضور گستردهء مردم جهت ادای نماز عید در ولایت بلخ

مراسم تجلیل از نخستین روز عید در مزارشریف با حضور گستردهء مردم جهت ادای نماز عید در مسجد زیارت منسوب به حضرت علی کرم الله وجهه در فضای امن انجام شد.

 

بیش از 3500 تن از باشندگان ولایت بلخ در مراسم تجلیل از نخستین روز عید و اداء نماز صبح روز گذشته در زیارت حضرت علی گرد هم آمدند و بر خلاف سال های گذشته این بار عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ نیز در این مراسم اشتراک داشت و روی تامین صلح در کشور تاکید ورزید.

 

عطا محمد نور هنگام ایراد سخنرانی به این مراسم گفت، صلح نیاز اساسی افغانستان است که تنها و تنها پاکستان می تواند، در راستای تامین آن به افغانستان کمک کند.

 

عطا محمد نور گفت که نه انتخاب عربستان سعودی جهت تامین صلح در کشور مفید واقع می شود و نه هم سایر کشور های بیرونی، وی تاکید ورزید که عمل کرد صادقانهء پاکستان جهت تامین صلح در این کشور موثر و تاثیر گذار واقع شده می تواند.

 

آقای نور گفت، اگر پاکستان بخواهد در جریان یک هفته صلح در این کشور تامین می شود. عطا محمد نور گفت:

 

“صلح را در کجا جستجو می کنید؟ نه در عربستان سعودی، نه در چین نه در ترکیه و نه هر هیچ جای دیگر، صلح اگر میخواهید، اگر پاکستان همکاری صادقانه نماید، در جریان یک هفته صلح به میان می آید.”

 

عطا محمد نور در عین حال از تامین امنیت مراسم عید گفت که هزار تن از نیروهای امنیتی کشور جهت تامین امنیت ایام عید در بلخ سرگرم وظایف کشفی و امنیتی هستند تا عید در فضا امن به اتمام برسد.

 

در عین حال باشنده گان ولایت بلخ نیز از تدابیر اتخاذ شده امنیتی جهت تامین امنیت مراسم عید و تجلیل از آن خوشبین به نظر می رسند.

 

اجمل مایار یکی از ساکنان بلخ در این مورد گفت:

 

“فضای بلخ امن است. امید داریم که در جریان سه روز به همین گونه دوام یابد، ما خیلی خوشحال هستیم و خوشبخت به خاطر این هستیم که در فضای آرام و به دور از نا امنی عید را تجلیل می کنیم.”

 

در حالی باشندگان مزارشریف جهت تامین امنیت ایام عید در این ولایت خوشحال به نظر می رسند که هنوز هم ساکنان ولسوالی های دور افتادهء بلخ از نبودن امنیت مطمین در مناطق شان، شکایت دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار