افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 16 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حضور فعال داعش در ولسوالی اچین ننگرهار

در حالی که از راه اندازی عملیات های نظامی بر علیه گروه دولت اسلامی یا داعش در ولایت ننگرهار حدود سه ماه سپری می گردد اما مردم این ولایت هنوز هم از تهدیدات جدی این گروه حرف میزنند.

 

باشنده گان ولسوالی اچین میگویند، عملیات نیروهای امنیتی افغان برضد گروه دولت اسلامی یا داعش نتیجه درست در پی نداشته است.

 

دو تن از باشنده گان این ولسوالی روز گذشته در صحبت تیلفونی از ولایت ننگرهار گفتند گروه داعش در این ولسوالی حضور فعال دارد:

 

” عملیات را که نیروهای امنیتی افغان انجام داده اند به گروه داعش هیچ ضرری نرسیده است، حالا نیز حکومت داعش است و به آزار و اذیت مردم می پردازند ما سرپناه نداریم و با مشکلات و سختی های زیادی روبرو هستیم. ”

 

” داعش در شینوار در مومند دره و سایر مناطق فعالیت های خود را گسترش داده عملیات که بخاطر سرکوب داعش آغاز شده بود نتیجه نداده است. ”

 

آنان میگویند گروه داعش بر علاوه اچین به دیگر ولسوالی های ولایت ننگرهار نیز فعالیت های خود را گسترش داده است.

 

از سوی دیگر آرین یون نماینده مردم ننگرهار در ولسی جرگه نیز این نگرانی ها را تایید کرده، گفت هرگاه حکومت برای سرکوب گروه داعش اقدام جدی نکند این ولایت به سقوط مواجه خواهد شد:

 

” حالا در ننگرهار در بسیاری از ولسوالی ها فعالیت های این گروه شروع شده همین فعلاً در شهر جلال آباد مردم در ترس و بیم هستند بخاطریکه میگویند اینجا هم گروه داعش فعال شده است. ”

 

وی میگوید زمانی عملیات نیروهای افغان برضد داعش در ننگرهار نتیجه میدهد که حکومت در ساحات تصرف شده پوسته های امنیتی ایجاد کرده و امنیت آنرا به صورت درست تامین نماید.

 

حدود سه ما قبل نیروهای امنیتی افغان عملیات برعلیه این گروه را در ولایت ننگرهار آغاز کرده و تعهد کردند که گروه داعش را از بین میبرند.

 

مسئولان وزارت دفاع افغانستان از ادامه عملیات ها در ولایت ننگرهار خبرداده و میگوید برنامه های جدی تری را بخاطر سرکوب این گروه روی دست دارند.

 

دولت وزیری سخنگوی این وزارت روز گذشته دراین مورد گفت: ” معلومات وزارت دفاع در این زمینه کامل است و عملیات در آنجا جریان دارد و ما در برابر تمام گروه های تروریستی در آنجا عملیات میکنیم و اقدامات جدی دیگر نیز در این نزدیکی ها صورت میگیرد. ”

 

این اظهارات در حالی مطرح میگردد که پیش از این ظاهر قدیر معاون اول ولسی جرگه ادعا کرد که برخی از حلقات از داخل نظام گروه داعش را حمایت میکند اما این گفته های آقای قدیر از سوی شورای امنیت ملی رد گردید.

 

حکومت افغانستان موجودیت گروه داعش را در چند ولایت افغانستان تایید کرده است اما همواره تاکید کرده که تلفات و خسارات زیادی را برای افراد این گروه وارد کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار