افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 29 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

حضور داکتر عبدالله عبدالله در مراسم سالگرد ارتحال استاد قربانعلی عرفانی

%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87

 

رئیس اجرائیه کشور در این برنامه، ارتحال استاد قربانعلی عرفانی را به خانواده و دوستان، همسنگران و همفکران استاد مرحوم تسلیت باد گفت.

 

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در مراسم گرامی‌داشت از نخستین سالگرد ارتحال استاد قربانعلی عرفانی نماینده فقید مردم ولایت بامیان و یکی از رهبران جهاد و مقاومت مردم افغانستان اشتراک کرد و گفت: استاد عرفانی یک عالم برجسته، رهبر سیاسی، مجاهد بزرگ و متواضع بود.

 

رئیس اجرائیه کشور در این برنامه ضمن ابراز تسلیت به خانواده و دوستان، همسنگران و همفکران استاد مرحوم افزود: با استاد قربانعلی عرفانی از دوران جهاد و مقاومت روابط دوستانه و برادرانه داشتیم و در سه دوره انتخابات نیز باهم همکار بوده ایم. او یک شخصیت با تدبیر، رهبر نمونه و از بانیان حزب وحدت مردم افغانستان بود.

 

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در ادامه تاکید کرد: نسل جوان باید بداند که افغانستان به آسانی به این مرحله نرسیده است، هرچند کسانی هستند که از گذشته افغانستان و شرایط دشوار آن زمان آگاهی ندارند که این دستاوردها به آسانی به دست نیامده اند. در این راه شهدای افغانستان عمر خود را برای آزادی، آبادی و وحدت ملی مردم افغانستان وقف کرده‌اند و امروز پیام آنان فراتر از مرزهای قومی است.

 

داکتر عبدالله عبدالله همچنان ابراز داشت: مشکلات و دشواری‌هایی در افغانستان وجود دارد که راه حل آن تامین وحدت ملی است و تامین وحت ملی بدون تامین عدالت اجتماعی و مشارکت سیاسی فراگیر ممکن نیست. اگر ازرفتار و گفتار رهبران کشور تفرقه، نفاق و انحصارطلبی احساس شود، رهبری ناسالم باشد و صدای مردم شنیده نشود، افغانستان هرگز تغییر نمی‌کند.

 

رئیس اجرائیه کشور گفت: گروه‌های تروریستی در ولایت غور یک جنایت نابخشودنی را مرتکب شده اند، این جنایت بی پاسخ نمی‌ماند. دشمنان مردم افغانستان به هیچ کس و به هیچ اصل واصول پابند نیستند. اما دشمن هرقدر قوی باشد در برابر اراده یک ملت و مردم که می‌خواهند با همدیگر زندگی کنند، ‌إن‌شاالله هرگز موفق نمی‌شود به خاطری‌که قدرت در معنویت، وحدت و راه درست است نه در امکانات.

 

رئیس اجرائیه همچنان اظهار داشت: وقتی مشکلات فراوان است، معلوم می‌شود که در یک جای سیاست این مملکت مشکل است، قبل از این‌که وضعیت غیر قابل کنترل شود، همه به خود بیایند که چه کنیم و چطور از سلامت افغانستان دفاع نماییم و متوجه این مسوولیت بزرگ باشیم.

 

در این برنامه استاد حاجی محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه کشور نیز گفت: در حال حاضر افغانستان به وحدت ملی، همبستگی و هماهنگی نیاز دارد، بدون عدالت اجتماعی در تمام امورات؛ کشور به جای نمی رسد، هیچ کس نباید در پی انزوا، حذف و نفی دیگران باشد، چراکه این به خیر ملت نیست.

 

استاد محقق در ادامه سخنانش افزود: استاد قربانعلی عرفانی از دهه 50 به بعد در تمام عرصه های در کنار مردمش بود، استاد مرحوم در دوران جهاد و مقاومت تلاش‌های فراوان را برای وحدت و همبستگی مردم افغانستان انجام داد.

 

رئیس اجرائیه کشور در اخیر ضمن یادآوری و قدردانی از تلاش‌های استاد عرفانی در عرصه های مختلف گفت: ما اطمنیان می‌دهیم که در راه تحقق آرمان های شهدا باهم این کاروان را به سر منزل مقصود می‌رسانیم.

 

 

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار