افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حضور امریکا مانع ایجاد صلح در افغانستان

us soldier afghanistan

به گفته معاون دوم رییس مشرانوجرگه با ادامه حضور نیروهای امریکایی در کشور صلح بر قرار نخواهد شد چرا که امریکا عامل بی ثباتی و گسترش جنگ در افغانستان است.

آصف‌ صدیقی معاون دوم رییس مشرانوجرگه نیروهای امریکایی را در افغانستان به حمایت از گروه‌های تروریستی و قاچاق مواد مخدر متهم کرد.

وی در ادامه تصریح کرد حضور نیروهای امریکایی در افغانستان مانع تحکیم صلح و ثبات است، زیرا مقامات واشینگتن نمی‌خواهند که صلح در کشور برقرار شود.

صدیقی اظهار داشت: مردم نباید از واشینگتن توقع داشته باشند که در راستای برقراری صلح در افغانستان تلاش کند.

معاون رییس مشرانوجرگه با اشاره به اقدام اخیر ترمپ درباره بیت‌المقدس تاکید کرد امریکا عامل افزایش خشونت و جنگ در کشورهای جهان خاصتاً کشورهای اسلامی است.

حنیف حنفی عضو مشرانوجرگه تصریح کرد امریکا نمی‌خواهد امنیت در افغانستان تامین شود بنابراین باید قرارداد امنیتی کابل و واشینگتن لغو شود.

وی افزود: امریکا به دنبال ایجاد ناامنی در تمام کشورهای اسلامی است و دولت افغانستان باید نیروهای امریکایی را از کشور اخراج کند.

میرحاتم تره‌خیل عضو دیگر مشرانوجرگه نیز اظهار داشت امریکا در تمام کشورهای اسلام آتش جنگ را دامن می‌زند و مسلمانان را قربانی می‌کند.

این عضو مشرانوجرگه گفت: دولت امریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است و در رشد گروه‌های افراطی در جهان نقش دارد.

این در حالی است که پیش از این نیز تعدادی از فعالان صلح در افغانستان عامل اساسی جنگ در افغانستان را نیروهای خارجی عنوان کرده‌ بودند.

نماینده گان ولسی جرگه و مشرانوجرگه و حتی برخی از مقامات محلی همواره نیروهای امریکایی در افغانستان را به حمایت از گروه‌های تروریستی خاصتاً داعش متهم می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار