افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 29 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

حضورهیات رهبری وزارت مبارزه علیه مواد مخدر درمرکز ملی احیای امید

 

در اولین روز عید سعید فطر، معین پالیسی و هماهنگی، معین مالی و اداری، هیات رهبری وزارت مبارزه علیه مواد مخدر و معین وزارت صحت عامه با معتادان تحت درمان و کارآموزان، در مرکز ملی احیای امید، دیدار کردند.

جاوید احمد قایم معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر ضمن اینکه عید را برای معتادان تحت درمان تبریگ گفت، از خداوند عافیت و صحتمندی برای آنان و عزت، آرامی و آبادی برای افغانستان آرزو نمود.

آقای قایم گفت: از اینکه طی دو سال اخیر روزهای اول هر عید را با شما می‌گزرانیم جای خوشحالی است و همت و درایت شما در مورد تصمیم گرفتن برای ترک اعتیاد قابل قدر است.

ایشان علاوه نمود: حکومت شما را فراموش نکرده و در تلاش است تا فعالیت‌هایش را در عرصه تداوی و کمک به معتادین گسترش دهد.

سید فیصل حسینی معین مالی و اداری وزارت مبارزه علیه مواد مخدر ضمن تبریگ گفتن عید به معتادین تحت درمان و کارآموزان درمان شده، گفت: ما به عنوان مسوولین حکومت، شما را از خود فکر کرده و در اولین روز عید از شما خبر می‌گیریم.

آقای حسینی مُعضل اعتیاد را ارمغان دشمنان افغانستان عنوان نموده افزود: همانطوری‌که جنگ و ناامنی ریشه اش در بیرون از افغانستان است مواد مخدر نیز ریشه‌ی بیرونی دارد.

معین مالی و اداری گفت: در وضعیت کنونی کشور، مصلحت‌ها در این است که در کنار هم باشیم و غم و شادی‌ها مان را بین خود قسمت نماییم.

آقای حسینی علاوه نمود: متاسفانه مُعضل مواد مخدر بهترین قشر جامعه ما که عبارت از جوانان است را مورد هدف قرار داده است که برای از میان برداشتن و ریشه‌کن ساختن نیازمند عزم و اراده ملی هستیم.

معین مالی و اداری عوامل اعتیاد را مهاجرت‌ها به خارج از کشور، جنگ و نا امنی، عدم آگاهی از اضرار مواد مخدر و خشونت‌های خانوادگی عنوان نموده گفت: در گذشته در افغانستان معتاد به مواد مخدر اصلن وجود نداشت.

معین وزارت صحت عامه نیز ضمن تبریک گفتن عید به کارآموزان و معتادین تحت درمان گفت: وزارت صحت عامه در تلاش است تا با همکاری وهماهنگی با وزارت‌های محترم مبارزه با مواد مخدر و کار، امور اجتماعی، شهدا ومعلولین در قسمت تداوی، کار آموزی و احیای مجدد شما از هیچ‌گونه همکاری دریغ نورزد.

یکی از مریضان تحت درمان به نماینده‌گی از دیگران ضمن گفتن خوش‌آمدید به هییت، گفت: با توجه به مشکلات و معُضلات که حکومت با آن روبرو است، زحماتِ، تلاشهای که در قبال معتادین از سوی حکومت صورت میگیرد قابل قدر است.

وی کمپلکس تداوی معتادین امید را که یکی از دستاوردهای مهم حکومت وحدت ملی است را بالاتر از شفاخانه عنوان نمود و برای حکومت موفقیت‌های بیشتر آرزو نمود.

در ختم برنامه، تحفه‌های که به عنوان عیدی از سوی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر تهیه گردیده بود برای معتادین تحت درمان و کارآموزان توسط هییت رهبری آن وزارت، توزیع گردید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار