افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 24 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

حزب الله كشتارمعترضان اهانت به قرآن مجید در افغانستان را به شدت محكوم كرد

حزب الله لبنان روز پنج شنبه در بیانیه ای اعلام كرد: نیروهای اشغالگر آمریكایی نه تنها به اهانت به مسلمانان افغانی و هتك حرمت قرآن كریم اكتفا نكردند، بلكه با قتل و كشتار مسلمانان افغانی كه در اعتراض به آتش كشیدن قرآن كریم به تظاهرات پرداخته بودند، جنایت دیگری را در حق مردم مظلوم افغانستان روا داشتند.

حزب الله در این اطلاعیه خاطر نشان كرد: این جنایت تروریستی بار دیگر ادعای دورغین امریكا در حمایت از آزادی در افعانستان را ثابت می كند.

در ادامه این بیانیه با اشاره به جنایت های آمریكا در سایر نقاط جهان تأكید شده است: آمریكا تحت شعار حمایت از آزادی و گسترش آن، هزاران جنایت را در حق مردم عراق روا داشته و حتی جنایت های رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین را تحت پوشش خود قرار می دهد.

حزب الله با اشاره به سیاست دوگانه آمریكا در منطقه نوشت: آمریكا سعی می كند كشورهای مخالف سلطه جویی این كشور در منطقه و جهان را از طریق دسیسه و اعمال تحریم ها، تحت فرمان خود درآورد و این بهترین دلیل دورغ پردازی این كشور در حمایت از آزادی در جهان است.

در ادامه این بیانیه آمده است: حزب الله با محكوم كردن این جنایت تروریستی جدید آمریكا، مسلمانان را به همبستگی با تظاهرات كنندگان افغانی كه كه پرچم دفاع از دین و مقدسات اسلامی را برفراشته اند، فرا می‌خواند.

حزب الله با اشاره به اینكه توهین به قرآن كریم جنایتی آمریكایی- صهیونیستی به مقدسات اسلامی است، افزود: توهین كنندگان احساسات بیش از یك میلیارد مسلمان را سبك می شمارند؛ این عمل ننگین از سوی سربازانی صورت گرفته است كه تحت رهبری آمریكا فعالیت می كنند و این اقدام با توهین رژیم صهیونیستی به مقدسات مسلمانان و مسیحیان در فلسطین اشغالی همزمان شده است.

این تشكل لبنانی این توهین اخیر آمریكایی ها و صهیونیست ها به مقدسات اسلامی را در این منطقه، از پیش برنامه ریزی شده می داند و می افزاید: این اقدامات جنایتكارانه با تمامی اصول اخلاقی و مذهبی منافات داشته و ما تمامی فرزندان امت اسلامی را به اعتراض به این امر و محكوم كردن آن فرا می خوانیم.

دو سرباز آمریكایی همراه چند نظامی دیگر خارجی دوشنبه گذشته چندین جلد كتاب های مذهبی بویژه قرآن مجید را سوزاندند.

مردم مسلمان کشورمان پس از اطلاع از این اقدام موهن با راه اندازی تظاهرات گسترده ای خشم و تنفر خود را نسبت به اقدامات غیرانسانی و ضد مذهبی سربازان آمریكایی و نیروهای ناتو اعلام كردند و خواستار برخورد جدی با عاملین آن شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار