افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

حرکت نمادین جوانان در راستای مبارزه با فساد

 

 

 

مسابقه دوش بین 400 جوان، روز جمعه در شهر کابل برگزار شد.

این شمار از جوانان فاصله پنج کیلومتری از چهار راهی علاوالدین تا باغ بابر را دویدند و در پایان احمد شریف زودتر از دیگران به خط پایانی رسید.

حداقل 400 جوان، فاصله پنج کیلومتر از چهار راهی علاوالدین تا باغ بابر را دویدند و در پایان احمد شریف زودتر از دیگر ورزشکاران به خط پایانی رسید حداقل 400 جوان، فاصله پنج کیلومتر از چهار راهی علاوالدین تا باغ بابر را دویدند و در پایان احمد شریف زودتر از دیگر ورزشکاران به خط پایانی رسید

این مسابقه به هدف مبارزه با فساد اداری و اخلاقی و بالا بردن سطح توانایی جوانان از سوی شهرداری کابل و شماری از شرکت های خصوصی برگزار شد.
طارق اقتداری رییس این مسابقات می گوید که آنان (مسئولان برگزار کننده مسابقه) تلاش می کنند تا اذهان عامه را در راستای مبارزه با فساد اداری بیشتر آماده کنند.

برنامه (مسابقه) روز جمعه اگر چه به طور مستقیم در پایان دادن به فساد اداری در افغانستان تاثیر نخواهد داشت اما این را به صراحت گفته می توانم که تاثیر خود را به صورت غیر مستقیم دارد.

او می گوید که حاضر شدن 400 نفر در یک مسابقه دوش در راستای مبارزه با فساد اداری، خود گواه این امر است که جوانان با فساد اداری مخالف اند.
به گفته اقتداری، در جریان مسابقه افرادی که ورزشکاران را تشویق می کردند؛ یک صدا علیه فساد اداری، شعار دادند.

افغانستان پس از سومالیا جایگاه دوم را در فساد اداری دارد.

مسابقه دوش به هدف مبارزه با فساد اداری و اخلاقی و بالا بردن سطح توانایی جوانان از سوی شهرداری کابل و شماری از شرکت های خصوصی برگزار شد
هرچند، حکومت در ده سال گذشته کمیسیون های مختلفی را در راستای مبارزه با فساد اداری ایجاد کرده است اما هنوز هم فساد اداری از چالش های عمده در افغانستان خوانده می شود.
ورزشکاران و شهروندان کابل که امروز در این مسابقه شرکت کرده بودند؛ از نحوه برگزاری و مدیریت مسابقه رضایت داشتند.
آنان می گویند در صورتی که، دولت زمینه برگزاری چنین مسابقات را برگزار کنند، جوانان با علاقه مندی در آن شرکت خواهند کرد.
در مسابقه امروز، احمد شریف نفر اول و ایام الدین به مقام دوم دست یافتند.
برای نفر اول، یک پایه کامپیوتر لپ تاپ اهدا شد و نفر دوم این دور از مسابقه به یک کمره عکاسی دست یافت و نفر سوم مقدار نوشابه های غیر الکولی را به عنوان جایزه دریافت کرد.
محمد یونس نواندیش شهردار کابل می گوید که در آینده نزدیک مسابقات از این دست را بیشتر براه خواهد انداخت.
طارق اقتداری از مسئولان برگزاری مسابقه دوش می گوید که آنان (مسئولان برگزار کننده مسابقه) تلاش می کنند تا اذهان عامه را در راستای مبارزه با فساد اداری بیشتر آماده کنند
آقای نواندیش گفت: “جوانان می توانند در راستای مبارزه با فساد اداری پیش قدم باشند و برگزاری این گونه مسابقات گامی مثبت در بالا بردن توانایی جوانان است.”
حدود 40 نفر، مسئولیت تنظیم مسابقه امروز را به عهده داشتند.

 

منبع: افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار