افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

حامد کرزی ماین گذاری تروریستان را در ولایت ارزگان، به شدت محکوم کرد

حامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، ماین گذاری را که باعث کشته و زخمی شدن شماری از افراد ملکی در ولایت ارزگان گردید، به شدت محکوم کرد.
بنا به معلومات وزارت امور داخله صبح روز جمعه، یک موتر دادسن شخصی که از منطقه خانه مربوط به مرکز ترینکوت ولایت ارزگان عبور می کرد به یک ماینِ کارگذاری شده توسط تروریستان برخورد کرد که در آن آن چهار تن از راکبین آن شهید و یک تن دیگر آن مجروح گردید.
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان طی اعلامیه ای با تقبیح کردن این ماین گذاری گفت: تروریستان باز هم دست به کشتار مردم بی گناه ما زدند و با این عمل بزدلانه ی خود یکبار دیگر دشمنی آشکارشان را با مردم افغانستان نشان دادند.
رئیس جمهور مراتب همدردی و تسلیت عمیق خویش را به بازماندگان شهدا ابراز نموده و از بارگاه خداوند منان برای آنان صبر و شکیبایی و برای یکتن زخمی، صحت یابی عاجل استدعا می کند.
هنوز از حمله انتحاری در تشیع جنازه یکی از متنفذین قومی در ولایت تالقان که منجر به کشته شدن 19 نفر از جمله نماینده ولایت تخار در پارلمان و 40 نفر زخمی، چند روزی نگذشته که این چندمین عمل تروریستی طی روزها اخیر است.
این انفجارها در حالی انجام می شود که هنوز عمل تروریستی روز عاشورای کابل که منجر به 55 شهید و 134 زخمی گردید از یاد مردم افغانستان نرفته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار