افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 17 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

حامد کرزی دلیل حضور امریکایی ها در افغانستان را بیان کرد!

حامد کرزی امریکا اوباما

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان طی سخنانی از دلیل حضور نظامی امریکا در افغانستان سخن گفت.
رییس جمهور پیشین افغانستان اعلام کرد نیروهای امریکایی در افغانستان برای مبارزه با تروریزم نه بلکه به خاطر رقبای منطقوی واشینگتن در افغانستان حضور دارند.

حامد کرزی به واشینگتن پست گفت: امریکا برای مهمانی به اینجا نیامده است، و برای مبارزه با مخالفان مسلح در افغانستان نیازی به این همه پایگاه نداشتند.

وی با اشاره تلویحی به چین، روسیه و ایران تصریح کرد نیروهای امریکایی به دلیل اینکه تمام رقبای واشینگتن در نزدیکی افغانستان استند در کشورمان حضور دارند.

کرزی همچنین تاکید کرد امریکا مردم افغانستان را فریب می‌دهد و به منافع ملی کشور احترام نمی‌گذارد، بنابراین ما از حضور نظامیان امریکایی در افغانستان استقبال نمی‌کنیم.

رییس جمهور پیشین کشورمان همچنین گفته بود که امریکایی‌ها به این مسئله که برای کمک به مردم افغانستان نیامدند بلکه برای تضمین امنیت خود به افغانستان آمدند بارها اذعان کردند.

به گفته کرزی، واشینگتن افغانستان را من‌حیث ابزاری برای اجرای برنامه‌های ژئوپلتیک خود در منطقه استفاده می‌کند به همین دلیل باید راهی برای عادی سازی وضعیت در افغانستان پیدا کرد.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان بر این باورند که امریکا تلاش می‌کند تا از طریق افغانستان کشورهای آسیای مرکزی و سرحدات روسیه را ناامن کند.

 1. ﻭﻃﻦ دوست :

  شادی و مداری

 2. Roshan Muhammadi :

  شاید بخاطر رقبای منطقوی آمده بود ولی حالا معادن غنی ودست نخورده وقیمتی کشور بدهان بزگ شیرین آمده و خریت قوم پشتون مثل طالب وداعش واحمقای مثل تو وغنی واتمر ووو…. ونژاد پرستی ووطن فروشی شما مملکت را بسوی باطلاق برده

 3. Ahmad Bilal Muradi :

  قاشق باز ها

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار