افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

حامد کرزی با وزیر دفاع فرانسه دیدار کرد…

محترم حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با آقای ژان ایف لودغه وزیر دفاع فرانسه دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، رئیس جمهور کشور تاثرات خویش را بخاطر کشته شدن چهار سرباز فرانسوی و زخم برداشتن پنج تن دیگر آنها در اثر حمله اخیر انتحاری در ولایت کاپیسا، ابراز کرد.

وزیر دفاع فرانسه نیز به نمایندگی مردم خویش به رئیس جمهور کشور و مردم افغانستان نسبت به جراحت عده ای از مردمان ملکی در این حادثه، اظهار همدردی نمود.

همچنان ژان ایف لودغه تمنیات نیک رئیس جمهور فرانسه را به حامد کرزی ابراز نموده افزود که فرانسه با توجه به فیصله رئیس جمهور افغانستان در رابطه به شمولیت کاپیسا در سومین مرحله انتقال مسئولیت های امنیتی، می خواهد که خروج نیروهای خویش را در شروع ماه آینده عیسوی آغاز نماید.

وزیر دفاع فرانسه اطمینان داد که کشورش در آینده نیز در چوکات معاهده ستراتیژیک میان دو کشور به همکاری هایش با افغانستان بخصوص در عرصه آموزش نیروهای امنیتی ادامه می دهد.

همچنان وزیر دفاع فرانسه از فرستادن معاهده همکاری های ستراتیژیک افغانستان و فرانسه جهت تصویب به پارلمان آن کشور خبر داد.

حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به وزرای دفاع و داخله کشور که در این دیدار حضور داشتند، وظیفه سپرد تا در زمینه عملی نمودن فیصله حکومت فرانسه در رابطه خروج نیروهای آن کشور از افغانستان، به تمام معنی همکار بوده و اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار