افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 7 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

حامد کرزی، حمله قندهار را محکوم کرد!

محترم حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان حمله تروریستی را که باعث کشته و زخمی شدن عده ای از هموطنان بی گناه ما در ولایت قندهار گردید، به شدیدترین الفاظ محکوم کرد.

قرار معلومات مسئولین ولایت قندهار، قبل از ظهر امروز فرد انتحاری سوار بر یک موتر سایکل، مواد انفجاری خویش را در بازار کوچک جاده کندهار- سپین بولدک منفجر ساخت و پس از آن هنگامیکه مردم به محل حادثه جمع شدند، انتحار کننده دیگری خود را منفجر ساخت که در نتیجه آن 22 تن از هموطنان بی گناه ما شهید و 50 تن دیگر جراحت برداشتند که از جمله مجروحین 30 تن آنان که زخم های عادی داشتند، از شفاخانه مرخص گردیدند.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان که جهت اشتراک در اجلاس سران سازمان همکاری های شانگهای در کشور چین به سر می برد با آگاهی از این حملات وحشیانه گفت: دشمنان مردم افغانستان یکبار دیگر با راه اندازی حملات تروریستی بالای بازار پر ازدحام در شهر کندهار، مردم بی گناه ما را به خاک و خون کشاندند.

رئیس جمهور ضمن اینکه این عمل بزدلانه را دشمنی آشکار تروریستان با مردم افغانستان دانسته، گفت که تروریستان باید بدانند که با انجام چنین حملات ناجوانمردانه نه تنها به اهداف پلید شان نمی رسند بلکه نفرت و انزجار مردم و عذاب آخرت را نیز نصیب خواهند شد.

حامد کرزی در حالی که بخاطر کشته و زخمی شدن عده ای از هموطنان بی گناه ما در ولایت قندهار متاثر شده است، مراتب تسلیت و همدردی خود را به بازمانده گان شهدا ابراز می کند و برای زخمی شده گان صحت کامل از بارگاه خداوند تمنا دارد.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار