افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

حامدکرزی با وزیر دفاع آمریکا دیدار کرد.

شب یکشنبه رییس جمهور کرزی،با وزیر دفاع آمریکا در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

به گزارش ریاست جمهوری، در این دیدار روی مسایل مختلف مورد علاقه بشمول عملیات های نیروهای خاص آمریکا و ملیشه های وابسته به این نیروها، خروج نیروهای ناتو از قریه ها و دهات افغانستان، تلفات افراد ملکی، توافقنامه دوجانبه امنیتی میان دو کشور، انتقال کامل زندان بگرام و روند صلح مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در آغاز، رییس جمهور کشورمان تعیین آقای هیگل را بحیث وزیر دفاع آمریکا از جانب کنگره آن کشور تبریک گفت و او را یک انتخاب شایسته برای این کرسی دانست و برایش آرزوی موفقیت کرد. وزیردفاع امریکا از رییس جمهور کرزی بخاطر پذیرایی و استقبال ایشان تشکر کرد و گفت: با رییس جمهور کرزی روابط خوب و دوستی دیرینه داشته است و اظهار امیدواری کرد که این روابط در فضای اعتماد متقابل تحکیم بیشتر یابد.

کرزی با اشاره به حادثه اخیر که در آن یک محصل دانشگاه قندهار از سوی افراد مربوط به نیروهای آمریکایی از داخل دانشگاه به گونه غیرقانونی برده شد، این عمل را تخطی از اصل احترام به حاکمیت ملی افغانستان دانست. رییس جمهور تاکید کرد که نیروهای خارجی باید حساسیت های مردم افغانستان در این خصوص را درک کنند.

ربیس جمهور کرزی تصریح نمود، هرگونه رابطه دوجانبه باید بر اساس اصل احترام به حاکمیت ملی یکدیگر استوار بوده و منافع دو کشور در آن در نظر گرفته شود.
وزیر دفاع امریکا گفت: کشورش به حاکمیت ملی افغانستان احترام می گذارد و یاد آور شد که اشتباهاتی در گذشته صورت گرفته است، اما با تجربه از این اشتباهات، هر دو جانب باید برای تحکیم روابط و اعتماد متقابل بیشتر از پیش تلاش کنند. وی همچنان اظهار داشت، مردم افغانستان مستحق احترام و عزت می باشند و آمریکا در کنار آنها خواهد ایستاد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار