افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 سپتامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

حادثه پغمان ناشی از ترحم زیاد رییس جمهور

ترحم بر پلنگ تیزدندان، ستمکاری بود بر گوسفندان. بگذارید که این ظالمان به جزای خود برسند. رییس جمهور بسیار ترحم دارد ولی گاهی این ترحم کار را به جایی می رساند که حادثه ی پغمان انجام می شود.

   

عبدالرب رسول سیاف یکی از سران جهاد و مقاومت افغانستان است که سال ها زندگی خود را مصروف مبارزه با قوای سرخ، جنگ با طالبان و دفاع از سرزمین و ملت افغانستان کرده است. وی نامزد انتخابات ریاست جمهوری دور اول بود که در دور دوم با داکتر عبدالله ایتلاف نمود.

پروفیسور عبدالرب رسول سیاف در بزرگداشت سالروز شهادت احمدشاه مسعود گفت: احمدشاه مسعود به جرم مسلمانی و مجاهد بودن و آزادمنشی کشته شد. آزادگان همواره در طول تاریخ مورد هجوم غلامان قرار گرفته اند. غلامان، وطن فروشان و دین فروشان همواره کشورها و نظام ها را و مناره های بلند جهاد را مورد هجوم قرار داده اند.

وی افزود: من از دشمنان افغانستان که هرروز طفل و زنان و پیر و جوان کشور را به خاک و خون می کشند صحبت نمی کنم زیرا تکلیف آن ها روشن است. امروز از کسانی صحبت می کنم که در خدمت این ظالمان قرار دارند. کسانی که در مساجد برای تروریست ها دعا می کنند و کسانی که وسایل آن ها را انتقال می دهند و موترهای شیشه سیاه را برای انتقال افراد و وسایل آنان می فرستند و در خانه های خود به آن ها جای می دهند، امروز خود را در روشنی احادیث پیغمبر، بشناسند.

استاد سیاف با اشاره به احادیث پیامبر در مورد کسانی که ظالم را یاری می کنند گفت: پیامبر همواره در جنگ ها به یاران خود تاکید می کرد که طفل و زن و پیر را نکشید، دزدی و غارت نکنید، اما این ظالمان هر روز این کار را می کنند. سرنوشت این افراد معلوم است ولی کسانی که این افراد را همراهی و کمک می کنند بدانند و بشنوند که طبق فرموده ی پیامبر «هر کس که با ظالم همراهی کرد که وی را تقویت کند و می داند که وی ظالم است از اسلام بیرون شده است»، این فتوای من نیست بلکه حدیث پیامبر (ص) است.

پیامبر در جایی دیگر فرموده است «هر کس که به ظالم کمک کرده است خداوند ظالم را بر وی مسلط گردانیده است.» امروز می بینیم که مردم ما هر روز زیر تسلط ظالمان جام زهر را می نوشند. کسی که به جان ظالم دعا می کند این پولیس و سرباز اردوی کشور را که هر روز در خون خود می غلطد را فراموش کرده است. کسی که به گروهی که مردم ما را به خاک و خون می کشد کمک می کند حدیث پیامبر را بشنود که فرموده است «کسی که ولو به یک کلمه و گپ در قتل یک مسلمان کمک کند در روز قیامت از رحمت خدا بدور است».

عبدالرب سیاف تصریح کرد: آن ها باید روشن کنند که دین را دوست دارند یا این که مزدوری و چاکری را انتخاب می کنند. این ها با کمک کردن به ظالم هم دین را فروختند هم کشور و هم ملت را فروختند. مرگ بر این افراد که دشمن اصلی مردم افغانستان هستند.

وی دلسوزی بیش از اندازه ی رییس جمهور نسبت به ظالمان و دشمنان افغانستان را به ضرر ملت خواند و گفت: من بارها به رییس جمهور گفته ام و بار دیگر هم می گویم و با احترام به نامزدان ریاست جمهوری نیز تاکید می کنم که به این دشمنان دلسوزی نکنند. ترحم بر پلنگ تیزدندان، ستمکاری بود بر گوسفندان. بگذارید که این ظالمان به جزای خود برسند. رییس جمهور بسیار ترحم دارد ولی گاهی این ترحم کار را به جایی می رساند که حادثه ی پغمان انجام می گیرد. اگر عاملان این جنایت به جزای خود برسند و عاملان جنایت های قبل از آن نیز اگر به جزای اعمال خود می رسیدند کسی جرات نمی کرد که سرراه مردم ایستاد شود.

وی مبارزه با لانه های جاسوسی را ضروری دانست و اظهار داشت: همچنان که بارها تکرار کرده ام باز هم تکرار می کنم که در این سرزمین همچنان که مبارزه بر علیه تروریست ها شروع شده است مبارزه علیه لانه های جاسوسی نیز باید شروع شود. مدارکی وجود دارد که تعدادی از بیرون از کشور در میان عده ای پول توزیع می کنند.

عبدالرب رسول سیاف در خطاب به قوای امنیتی گفت: هیچ گاه از عملکرد افراد بی عزت و خاین دلسرد نشوید. شما در باعزت ترین وظیفه قرار دارید. یک بار در صف سنگرداری در مقابل دشمن با شصت سال نماز خواندن برابر است. خدا و تاریخ کشور شما را فراموش نمی کند. چشمی که در راه سنگرداری و حفاظت از مردم و ناموس کشور بیدار بوده و چشمی که در راه خدا گریه کرده باشد در آتش نمی سوزد.

پروفیسور سیاف خاطرنشان ساخت: دشمنان ما باید بدانند که افغانستان لقمه ی خارداری است و کسی نمی تواند این لقمه را هضم کند. در سرزمین ما حتی قدرتمندان نتوانسته اند کامیاب شوند چه رسد به این که مزدوران این کشور را اشغال کنند. ما از مزدوران ترسی نداریم. ما مردمی هستیم که حتی مزدور ابرقدرت ها نشدیم چه رسد به مزدوری مزدوران آن ها. طالبان مزدوران دسته سوم و چهارم هستند.

وی در پایان گفت: خداوند این ملت را در یک راه روان کند و از دو دستگی ما را نجات دهد، حق را به حقدار بدهد و انشاالله خداوند فیصله ای کند که به آن راضی باشد و حق به کرسی نشسته باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار