افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

جولان داعشیان در ولسوالی درزابِ جوزجان

داعش در افغانستان

ولسوالی درزاب در کنترول داعش قرار داشته و این ولسوالی به جولانگاه این گروه تروریستی مبدل شده است.

تقریبا تمام مناطق ولسوالی درزابِ جوزجان در کنترول داعش قرار دارد و فعالیت دولت در این ولسوالی تنها به تعمیر ولسوالی و قوماندانی پولیس محدود شده است.

امان‌الله، سرپرست قوماندانی پولیس ولسوالی درزاب می‌گوید که گروه داعش تمام قریه های این ولسوالی را در کنترول خود دارد و باشنده گان این ولسوالی برای رسیده‌گی به دوسیه ها و مشکلات‌شان به محکمه این گروه مراجعه می‌کنند.

شماری از باشنده گان درزاب که گواه محکمه‌های علنی گروه داعش و حل‌وفصل دوسیه‌های حقوقی مردم از سوی آنان بوده‌اند، می‌گویند، این گروه هر گونه که بخواهد فیصله می‌کند و فیصله‌ی‌شان به زودترین فرصت عملی می‌شود. به گفته‌ی آنان، در آخرین مورد نیروهای داعش مردی که پدرش را کشته بود، تیرباران کردند.

بابر ایشچی، رییس شورای ولایتی جوزجان با نگرانی از گسترش فعالیت داعش در درزاب می‌گوید، افراد این گروه مردم را به زور با خود می‌برند و در محکمه صحرایی آنان را محاکمه می‌کنند.

باشنده گان درزاب می‌گویند که فعالیت دولت تنها به تعمیر ولسوالی محدود شده و آنان مجبوراند برای رسیده‌گی هر چه زودتر به دوسیه‌ها و مشکلات‌شان به داعش مراجعه کنند. به نقل از منابع محلی، گروه داعش در حال حاضر 95 در صد خاک ولسوالی درزاب را در کنترول خود دارد.

  1. Abdulmalik Karimi :

    چرادربرابرداعش امریکاوغیره کشورهای غربی خاموش هستند؟

  2. MohammadReza Hassini :

    اوردوی امریکا خبیس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار