افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

جورج کانینگ: در کنار مردم افغانستان خواهیم ماند

تاج محمد جاهد

در همین حال، آقای جورج کانینگ هام معاون سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان در دیدار با وزیر امور داخله کشورمان ضمن به معرفی گرفتن تیم مشاورین جدید اتحادیه اروپا به وزارت امور داخله، گفت که اتحادیه اروپا با اقدامات قوی و گسترده افغانستان را در رسیدن به صلح و ثبات دایمی کمک می کند و در آینده نیز در کنار مردم افغانستان خواهد ماند.

در این دیدار، وزیر امور داخله از همکاری اتحادیه اروپا در 15 سال گذشته در عرصه های مختلف، قدردانی نموده و خواستار تداوم کمک های بیشتر اتحادیه اروپا در جهت مشوره دهی و بلند بردن سطح ظرفیت نیروهای پولیس ملی گردید.

وزیر امور داخله کشور، به توانایی نیروهای امینتی کشور اشاره نموده گفت که این نیروها اکنون وظایف خود را درعرصه تنفیذ قانون ومبارزه با گروهای هراس افگن درسراسرکشور موفقانه به پیش می برند.

وزیر امور داخله، بر نقش نیروهای پولیس اتحادیه اروپا در چند سال گذشته اشاره نموده افزود که این نیروها در جهت آموزش و مسلکی سازی نیروهای پولیس ملی تلاش بی شایبه یی را به خرچ داده اند که موجب سرکوب بیشتر تروریستان طالب و شبکه های تروریستی دیگر گردیده است.

در همین حال، آقای جورج کانینگ هام معاون سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان  ضمن به معرفی گرفتن تیم مشاورین جدید اتحادیه اروپا به وزارت امور داخله، گفت که اتحادیه اروپا با اقدامات قوی و گسترده افغانستان را در رسیدن به صلح و ثبات دایمی کمک می کند و در آینده نیز در کنار مردم افغانستان خواهد ماند.

وی افزود که اتحادیه اروپا می خواهد که افغانستان را کمک نماید تا به ثبات و توسعه پایدار دست یافته و مردم این کشور در فضای صلح و آرامش زندگی نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار