افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

جوانان، متوجهِ دسیسه‎های افراط گرایی باشند!

%d8%a7%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%b7-%da%af%d8%b1%d8%a7%db%8c%db%8c

 

معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ از جوانان خواست برای تامین امنیت در کشور باید ذهنیت‎های شان را به سمت مثبت سوق داده و از افراط گرایی بپرهیزند.

کمال سادات معین این وزارت روزگذشته در یک سمیناری که به همین مناسبت برگزارشده بود گفت، این وزارت به همکاری موسسات مربوطه برنامه‎ها را بخاطر تغییر ذهنیت جوانان و مبارزه با افراط گرایی آغار کرده است.

 

وی افزود:

 

” معینت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ با موسسات زیربط برنامه‎های را بخاطر دادن ذهنیت خوب برای جوانان آغاز کرده‎است. به اساس این برنامه برای جوانان چنین ذهنیت داده شود تا آن‎ها ذهنیت انسان دوست و وطندوست داشته باشند تا افغانستان از چنین حالت بیرون شود. ”

 

آقای سادات همچنان گفت که این برنامه جنبه نمایشی نداشته و علاوه بر کابل در چندین ولایت افغانستان عملا آغاز گردیده‎است.

 

معین امور جوانان تاکید کرد که تغیر ذهنیت جوانان تنها کار نهادهای مربوطه و این وزارت نبوده بل خود جوانان هم باید در این مسئله همکاری نمایند.

 

به گفته آقای سادات، هم اکنون در کشور بسیاری از جوانان قربانی دسیسه‎های افراط گرایی گردیده‎اند و باید بخاطر آبادی وطن برای آن‎ها ذهنیت مثبت داده شود.

 

این در حالیست که پیش از این شماری از جوانان در مدارس قبایلی پاکستانی آموزش دیده و ذهنیت افراط گرایی برای آن‎ها داده شده و برای انجام فعالیت‎های تروریستی به افغانستان فرستاده شده‎اند.

 

در همین حال شماری از جوانان که در این نشست حضور داشتند از آغاز چنین برنامه استقبال کرده اما تاکید کردند که باید این برنامه‎ها نمایشی نبوده جنبه عملی داشته باشد.

 

محمد عارف و حکیم احمدی دوتن از این جوانان می‎گویند:

 

” ما نباید از افراط کار بگیریم افراط باعث این می‎شود که ما جوانان را نابود می‎سازد و به نظر من همچو کنفرانس‎ها برای جوانان موثر است که برای جوانان انگیزه می‎دهد که چگونه از زندگی خود استفاده کنیم .”

 

“برگزاری چنین برنامه‎ها بسیار تاثیر گذار بالای روحیه جوانان است و می‎تواند جوانان را به یک آینده درخشان سوق بدهد.”

 

از سوی هم نجیبه حسینی نایب منشی مشرانو جرگه می‎گوید، هر چند کارهای معینیت امور جوانان در سال‎های گذشته قناعت بخش نبود اما اگر این برنامه به گونه درست از سوی آن‎ها عملی گردد ممکن برای جوانان و بهبودی در کشور موثر واقع گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار