افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 14 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

جواب تند ارغندیوال به حکمتیار!!

حکمتیار و ارغندیوال

ارغندیوال در اعلامیه ای به شدت موضع اخیر حکمتیار را محکوم کرده است…

گلبدین حکمتیار رهبر شاخه غیر قانونی و ثبت نشده حزب اسلامی افغانستان انجینر محمد خان و عبدالهادی ارغندیوال اعضای این را اخراج کرده است.

انجینر محمد خان؛ معاون اول ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی و عبدالهادی ارغندیوال رهبر حزب اسلامی می باشد که ارغندیوال در اعلامیه ای به شدت موضع اخیر حکمتیار را محکوم کرده و چنین اظهار داشت:

افغانستان زخم زیاد خورده است و هنوز تَن اش زخمی است و مردمش زجر و درد زیادی کشیده است/میکشد. این هر دو به التیام و درمان ضرورت دارد وما باید طبیب خوب باشیم.

دیگر نه افغانستان و نه مردم بیشتر از این تحمل دارند تا کسانی را بر دوش شان بکشند که نه تنها بر زخم شان مرهم نمی شود که نمک هم می پاشد .

یک دهه پیشتر حزب اسلامی افغانستان را در وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان ثبت کردیم و در چارچوب قانون فعالیت حزبی می کنیم و در کنار احزاب دیگر و جریان های سیاسی در فضای برادری به رقابت سالم ادامه دادیم و با احترام به دیدگاه ها و نظریات متفاوت سیاسی با تمام چالش ها کنارهم یکجا با مردم افغانستان وضعیت حکومتداری و افغانستان را به اینجا رساندیم.

هنوز هم به فعالیت سیاسی مان در حزب اسلامی افغانستان که ثبت وزارت عدلیه است ادامه می دهیم و با دیگر احزاب و جریان های سیاسی که به افغانستان آزاد و مترقی، حاکمیت قانون، آزادی بیان، عدالت اجتماعی، حقوق برابر شهروندی، فضای برادری و احترام متقابل میان اقوام با هم برادر باور دارند، همکار هستیم و به این متعهد بودیم و متعهد خواهیم بود و برای هیچ شخص و گروهی هم اجازه نخواهیم داد که با دستور بیگانگان میان اقوام اختلاف ایجاد کند و یکبار دیگر با بحران آفرینی افغانستان را به گذشته تاریک ببرند. که این ممکن هم نیست و برای هیچ کسی هم اجازه نمی دهیم.

قابل یادآوریست که تنها حزب اسلامی افغانستان مطابق به قانون بعنوان یک جریان سیاسی به رهبری من و جمع از همکاران ما در وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان ثبت است و دیگر هیچ جریان سیاسی به این نام ثبت وزارت عدلیه نیست و هیچ کسی نمی تواند از این آدرس صحبت کند.

یک کسی را در قریه جای نمی دادند، می گفت اسپ ام را در خانه قاضی بسته کنید.

عبدالهادی ارغندیوال – رییس حزب اسلامی افغانستان

 

  1. Ali Aman Afshar :

    ﻣﺎﻫﻢ ﻛﻨﺎﺭ اﺭﻏﻨﺪﻭاﻝ ﺻﺎﺏ

  2. Балх Бухара :

    ای لوده کریم خودم است نه ارغندیوال

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار