افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 1 دسامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

جهاد در افغانستان فرض و در پاکستان حرام است!

اکثر فتواهای علمای پاکستان و مفتی های آل سعود بیشتر جنبه سیاسی دارد و با اهداف و مقاصد خاص که بیشتر مقصود غرب است، بیان می گردد. مفتی های سعودی با صدور فتواهای افراطی و بعضا مضحک باعث بدنام شدن اسلام می گردند و علمای پاکستانی سبب گسترش افراط گری و اسلام ستیزی می شوند.

 

شورای سراسری علمای افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اظهارات مولوی فضل‌الرحمان رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان، که اخیرا جنگ در کشور ما را جهاد اعلام کرده بود، محکوم است.

 

بیانیه این شورا ضمن بیان اینکه حملات اخیر که باعث کشته شدن تعداد زیادی غیر نظامی شد کار مزدوران خارجی بوده است، می‌افزاید: سخنان فضل الرحمان بی اساس است و باید بداند که همه مردم افغانستان مسلمان هستند و قوانین اسلامی در کشور ما حاکم است.

 

تمام علما اتفاق نظر دارند که کسی که حرام را حلال بگوید کافر است. هر کسی که ریختن خون مردم و نیروهای امنیتی کشور را مباح می داند کافر است. کسانی که جنگ مخالفین مسلح را جهاد اسلامی می نامند در حق اسلام و ارزش های اسلامی جنایت بزرگی روا می دارد.

 

برای مسلمانان واجب است برای دفع سائل قیام کنند. سائل کسی است که برای دشمنی با مردم مسلمان همواره جست و خیز می کند. کسی که راهزنی می کند مردم را از موتر پایین می کشد و آن ها را می کشد سائل است و بر همه واجب است که در برابر ظلم وی قیام کنند. نه اینکه بر اثر فتوای افرادی معلوم الحالی همچون فضل الرحمان خان دست به کشتار مردم بیگناه کوچه و بازار بزند.

 

اظهارات متناقض سران و مقامات دینی پاکستان تنها به این یک مورد بسنده نمی شود بلکه شورای علمای پاکستان چندین سال است که شمشیر خود را از رو بسته اند تا اثبات کنند که تا حمایت آنها نباشد، طالبان توان این همه حمله انتحاری در افغانستان را ندارند.

 

سال پیش بود که علامه طاهر اشرفی رییس شورای علمای پاکستان اعلام کرد: “حمله انتحاری در افغانستان، فلسطین و کشمیر روا و جایز است، زیرا افغانستان از سوی امریکا، کشمیر از سوی هندوستان و فلسطین توسط اسراییل اشغال شده است.”

 

وی به بی بی سی گفته بود که شورای علمای پاکستان هرگز علیه طالبان فتوا دینی صادر نخواهد کرد زیرا به گفته او حملات انتحاری این گروه در افغانستان جواز دینی دارد. (هرچند که در حملات طالبان بر ضد نیروهای خارجی تعداد کشته شدگان غیر نظامی بیشتر باشد)

 

رییس شورای علمای پاکستان ادامه داده بود: “امام کعبه حال گفته، ما نیز گفته ایم، ملا عمر در عید گذشته گفت و در آینده نیز می‌گوید که باید از کشتن افراد غیر نظامی و بی‌گناه جلوگیری به عمل آید، اما چطور کشورهای اسلامی اشغال شود اما یک عالم دین، برضد جهاد حکم صادر کند.”

 

به نظر شورای علمای پاکستان، حکم دادن برای توقف کشتار مردم بیگناه افغانستان در حملات انتحاری، حکم دادن بر علیه جهاد به عنوان یکی از فروع دین است. یعنی اگر آنها به طالبان بگویند باعث کشته شدن مردم غیر نظامی و بی دفاع نشوید، در واقع برخلاف دستور خدا، حکم کرده اند!

 

جالب اینجا است که همین جناب علامه اشرفی هرگونه حمله انتحاری در پاکستان و هدف قراردادن هزاره ها را تقبیح کرده است. حال کسی نیست از وی و امثال وی بپرسد: چگونه یک پدیده در یک جا حرام و در جای دیگر حلال است. اگر انتحاری در پاکستان حرام است پس چرا می گویید در افغانستان جواز دینی دارد. اگر حلال است در همه جا حلال است و اگر حلال نیست، چگونه در افغانستان حلال است.

 

البته نظر آگاهان مسایل سیاسی این است که اکثر فتواهای علمای پاکستان و مفتی های آل سعود بیشتر جنبه سیاسی دارد و با اهداف و مقاصد خاص که بیشتر مقصود غرب است، بیان می گردد. مفتی های سعودی با صدور فتواهای افراطی و بعضا مضحک باعث بدنام شدن اسلام می گردند و علمای پاکستانی سبب گسترش افراط گری و اسلام ستیزی می شوند.

 

اگر نگاه دقیق تری به این فتواها بیندازیم به روشنی درمی یابیم که اهداف غرب در آن نهفته است. با این توضیح که علمای دینی پاکستان به حملات انتحاری طالبان رسمیت می دهند. طالبان با حملات گاهگاه خود سبب ناامنی می شوند و بهانه ماندن آمریکایی ها در افغانستان را فراهم می کنند.

 

همان طالبانی که خود آمریکاییها آنها را برای اهدافشان به وجود آوردند و در پناهگاه های پاکستان تربیت کردند تا تحت حمایت مالی آل سعود، در هر زمانی نقش متفاوتی را ایفا کنند.

 

اما اکنون زمانی است که همه مردم افغانستان پی به نقشه شوم غربی ها برده اند و هرچقدر علمای پاکستان سعی کنند طالبان را برای ایجاد ناامنی در افغانستان ترغیب نمایند و هر چقدر دولت جدید آنها را مخالف سیاسی خطاب کند، می دانند که شبه نظامیان را آمریکایی ها حمایت می کنند و جنگ و صلح آنها با حکومت همه دستور کاخ سفید است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار