افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 1 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

جنگ و خونریزی بر سر بچه بازی؟

اخباری مبنی بر درگیری داخلی نیروهای نظامی داعش بر سر جهاد نکاح و رسوایی های پیاپی اخلاقی و جنسی سردمداران افراط گرایی که دستمایه تمسخر و نفرت عمومی از این گروهک تروریستی می شود بارها در سر تیتر رسانه ها و مطبوعات جهان قرار گرفته است.

 

همچون مقام های اروپایی و امریکایی که در پی افشای فساد اخلاقی یا لغزش های جنسی ایشان بلافاصله و بلااستثنا استعفا می دهند؛ در میان تمام مقام ها و مسوولان جهان این امر مذموم و ناپسند شمرده می شود.

 

در همین راستا، پدیده ی شوم و ننگین بچه بازی میان برخی ولایات افغانستانی جدا از اینکه در نوع خود خلاف حقوق انسانی و اسلامی است؛ شرایط کنونی جامعه را نیز برنمی تابد. به بیان دیگر، فساد اخلاقی نیز بر فقر و فساد اداری و اعتیاد و بی ثباتی برای بهانه های طالبانی دامن زده است.

 

خبر تاسف بار و تاثر برانگیز جنگ و خونریزی و کشته و زخمی شدن 29 نفر از مردم ملکی و زورمندان و بزرگان محلی در بغلان به علت اختلاف بر سر بچه بازی و رقابت برای نوجوان 14 ساله در مجلس عروسی، این روزها زیر سایه اخبار دیگر قرار گرفته است.

 

با اینکه تلاش می شود تا با عدم تمرکز و انتشار اخباری از این دست، روی این پدیده مرسوم زشت و غیرقابل اغماض سرپوش گذاشته شود تا بوی تعفن آن بیش از این هوای افغانستان را آلوده نکند؛ لیکن در شرایطی که جنگ هزاره و کوچی، ناامنی فزاینده و بریده شدن سر سربازان جوانان اردوی ملی منجر به مرگ باعزت می شود؛ این مرگ های ننگین داغ دل خانوارهای قربانیان را تازه تر و روی طالبان را سفیدتر می کند.

 

در همین حال، داعش بر سر جهاد نکاح با زنی گلچین شده از میان بی شمار زنان داوطلب یا اسیر، به درگیری لفظی و سپس فیزیکی و زد و خورد و کشتار داخلی دست می زند و همین بچه بازان افغانستانی سری به تاسف و انزجار تکان می دهند اما با این حال تفاوت چندانی میان مردم ملکی و داعش باقی نمانده است!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار