افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

جنرال مرادعلی‌مراد پلان امنیتی سال ۱۳۹۷ را مورد بررسی قرار داد

جنرال مراد

جنرال مرادعلی‌مراد گفت که تامین امنیت غرب کابل یکی از اولویت‌های پلان امنیتی برای سال ۱۳۹۷ است.

این مطلب را مرادعلی‌مراد معین ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله در دیداری با تورن جنرال جیمز لیندر قوماندان قوماندانى عمومی مشترک عملیات‌های خاص حمایت قاطع در افغانستان بیان داشته و تاکید نمود که تطبیق پلان امنیتی شهر کابل شدت یافته و ساحات آسیب‌پذیرِ شهر کابل مورد توجه این پلان است.

معین ارشد امور امنیتی با توجه به سطح احتمالی تهدیدات امنیتی افزود که نیروهای پولیس ملی در سال پیش‌رو مسوولیت‌های سنگین-از جمله تامین امنیت پروسه انتخابات را در پیش‌رو دارد که نیازمند توجه جدی و همکاری حمایت قاطع را می‌طلبد.

او اضافه نمود که هدایت‌های لازم جهت ایجاد پاسپورت شهری شهر کابل را به مسوولان مربوطه اصدار فرموده و خواهان همکاری جدی مردم محل در این زمینه با نیروهای پولیس ملی شد.

معین ارشد امور امنیتی در این دیدار ضمن قدردانی از کمک و همکاری‌های قوماندانی قطعات خاص امریکایی در افغانستان، از اقدامات و آماده‌گی‌های وزارت امور داخله برای تامین امنیت برگزاری انتخابات سراسری بیان داشته افزود که پلان امنیتی انتخابات با تمام قدمه‌های مسوول شریک ساخته شده و تمام نیروهای پولیس ملی و قطعات خاص در سراسر کشور تعلیم، اکمال و تجهیز شده و سعی می‌شود تا تمام مراکز رای‌دهی امن و مصئون گردد تا هیچ یک از باشنده گان افغانستان از دادن رای محروم نگردد.

جنرال جیمز لیندر قوماندان قوماندانی عمومی قطعات خاص حمایت قاطع در افغانستان با ستایش از برگزاری موفقانه پروژه تاپی بیان داشت که برگزاری انتخابات شورای‌های ملی و شوراهای ولسوالی یکی از آزمون‌های مهم وزارت امور داخله برای کشورهای حامی افغانستان است و تلاش صورت گیرد تا این پروسه بطور موفقانه در سراسر افغانستان برگزار گردد.

آقای لیندر ضمن اعلام آماده‌گی در حمایت از برگزاری انتخابات سراسری، عادلانه و شفاف بیان داشت که نیروهای خاص امریکایی دوشادوش نیروهای امنیتی و دفاعی افغان قرار داشته و برای صلح و ثبات افغانستان از هیچ‌گونه سعی دریغ نخواهند ورزید.

سترپاسوال مرادعلی‌مراد معین ارشد امور امنیتی با تاکید بر توانایی نیروهای پولیس ملی در تامین امنیت انتخابات بیان داشت که پلان امنیتی برگزاری انتخابات در هماهنگی با نهادهای ذیربط ایجاد و تطبیق آن عملا توسط نیروهای پولیس ملی در سراسر کشور آغاز شده است.

  1. Anwar Ayoubi :

    … بانه که بابیت اول از امریکا دستور بته باز بررسی کو

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار