افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

جنرال رازق از مردم خواست برای اشتراک در انتخابات ثبت نام کنند!

جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه کندهار

جنرال رازق از مردم خواست برای اشتراک در انتخابات ثبت نام کنند و الا به امورش رسیده‌گی نخواهد شد.

جنرال عبدالرازق ، قوماندان امنیه کندهار همرا با همسرش در یکی از مراکز ثبت نام در ولایت کندهار ثبت نام کرد و برگزاری انتخابات پیش رو را متفاوت تر نسبت به گذشته دانست.

در همین حال رییس و شماری دیگر از اعضای ولسی جرگه از حضور کمرنگ مردم در مراکز ثبت نام ابراز نگرانی میکنند.

قوماندان امنیه کندهار از مردم خواست که نام‌های شان را ثبت کنند وبه گونۀ گسترده در انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی‌ها اشتراک کنند.

عبدالرازق گفته است: این پروسه تا جای زیاد شفاف است و خواست ما از مردم اگر دکاندار، دریور یا تاجر استند این است که همه بیایند ثبت نام بکنند.

وی می‌گوید کسانیکه برای انجام کارهای اشان به نهادهای امنیتی میروند باید مهر تایید شده کمسیون مستقل انتخابات در تذکره هایشان دیده شود.

جنرال عبدالرازق افزود: ما به تمام نهادهای امنیتی و اداره‌ها گفته ایم که آنها نمی‌توانند کسانی که تذکره و برگه ثبت نام را نداشته باشند، هر کس باید شناخته شود که باید ثبت نام کرده باشند.

از سوی دیگر اعضای ولسی جرگه، کمسیون مستقل انتخابات را به کم کاری در ارایه معلومات و آگاهی عامه از روند ثبت نام و برگزاری انتخابات متهم ساخته اند.

عبدالروف ابراهیمی، رییس ولسی جرگه گفت: کمسیون مستقل انتخابات در پیوند به برگزاری انتخابات باید یک پروگرام آگاهی دهی را داشته باشند.

سامعه عزیزی سادات، عضو ولسی جرگه گفت: روند ثبت نام بسیار به کندی به پیش میرود و خصوصآً خانم ها نقش شان رد روند ثبت نام بسیار کمرنگ است.

شکریه پیکان، عضو ولسی جرگه گفت: مردم از این پروسه آنقدر هم آگاهی ندارند.

دراین میان کمسیون مستقل انتخابات کم کاری ها در کار ارایه آگاهی عامه را درروند ثبت نام های رای دهنده گان می پذیرد و به رسیده گی به این معضل تاکید می ورزد.

ملیحه حسن، کمیشنر کمسیون مستقل انتخابات گفت: اعلانات همه اش از طریق پروژه یو ان جدی پی پیش برده می شود زیاد در کنترول ما نبوده اما فراموش نمی کنیم و اندکی تصمیم گیری ها هم بطی پیش رفته است.

کمسیون مستقل انتخابات از روند کنونی ثبت نام رای دهنده گان خشنود نیست و تاکید می ورزد که در صورت نیاز روند ثبت نام رای دهنده گان در مرکزهای ولایت‌ها تمدید خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار