افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

جنرال دوستم: مزدوران آی اس آی را دستگیر می‌کنیم

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: “ما مزدوران آی اس آی را دستگیر می‌کنیم و به هیچ اجنبی اجازه جسارت به افغانستان را نمی دهیم”.

 

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور که عصر روز گذشته در جمع شماری از نیروهای امنیتی افغانستان در شهر شبرغان ولایت جوزجان سخن می‌گفت اظهارداشت: “دشمن ضربات سختی از نیروهای امنیتی افغان متحمل شده است”.

 

وی که لباس نظامی به تن داشت گفت: “ما آگاه هستیم که این ناجوانمردان (طالبان) در کندز چه کاری انجام داده‌اند و ما انتقام آن را خواهیم گرفت”.

 

جنرال دوستم که صبح روز گذشته کابل را به منظور رسیده‌گی به اوضاع شمال کشور ترک کرد با تأکید بر برافراشته نگاه داشتن بیرق افغانستان خاطرنشان کرد: “ما در کنار سربازان کشور هستیم؛ من از پشت میز شما را حمایت نمی‌کنم و در کنارتان هستم”.

 

این مقام حکومت ادامه داد: “جهان تصمیم گرفته است که شما را روی پای خودتان ایستاد کند؛ ما انتقام خون سربازان خود را که تیرباران شدند، می‌گیریم”.

 

دوستم با اشاره به سخنرانی چند شب قبل باراک اوباما تصریح کرد: “امریکا بعد از ۲۰۱۶ در کنار ما ایستاده است”.

 

وی خطاب به مردم غورماچ گفت: “مردم و نیروهای امنیتی در ولسوالی غورماچ بدانند که ما در کوتاه‌ترین زمان به آنها خواهیم رسید، آنان نباید روحیه شان را از دست دهند”.

 

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: “ما مزدوران آی اس آی را دستگیر می‌کنیم و به هیچ اجنبی اجازه جسارت به افغانستان را نمی دهیم”.

 

جنرال دوستم ادامه داد: “من بعد از فراغت از این مأموریت مشکل قوای هوایی را حل می‌کنم”.

 

این درحالی است که جنرال دوستم قبل از سقوط شهر کندز به شمال افغانستان رفت و بخش‌هایی از این منطقه را از وجود مخالفان پاکسازی کرد؛ اما پس از بازگشت وی به کابل دوباره برخی از مناطق پاکسازی شده ناامن شد که این موضوع واکنش شماری از آگاهان را به همراه داشت.

 

حال باید دید که معاون اول رئیس جمهور در این سفر چگونه با دشمنان مردم افغانستان برخورد خواهد کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار