افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 20 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

جنرال دوستم: جنگ ما با آی اس آی پاکستان است

جنگ ما در اینجا، جنگ غورماج، جنگ بالا مرغاب جنگ قیصار و المار نیست. جنگ ما با آی اس آی پاکستان است.

 

معاون اول رییس جمهور افغانستان جنرال عبدالرشید دوستم که عملیات نظامی را علیه مخالفین مسلح در ولایت فاریاب رهبری می کند دیروز در ولسوالی غورماچ این ولایت گفت که کشته شدن یک جنرال اداره استخبارات پاکستان در این جنگ نشان می دهد که ریشه این جنگ در کجاست:

 

” جنگ ما در اینجا، جنگ غورماج، جنگ بالا مرغاب جنگ قیصار و المار نیست. جنگ ما با آی اس آی پاکستان است. یک جنرال آی اس آی بنام شیخ حاجی، مولوی قاری که چند نام بخود مانده چهار روز قبل تیر خورد و تیر از چشم چپ داخل و از چشم راست بیرون شده. ”

 

آقای دوستم افزود در عملیات بالا مرغاب یک قوماندان طالبان که در اصل وزیر نام نهاد سرحدات آنها بود زخمی شده است. به گفته جنرال دوستم در عملیات بالامرغاب قوماندان گروه مسلح ازبکستانی قاری ذبیح هم در جریان جنگ کشته شده است. به گفته معاون اول رییس جمهور با ختم عملیات نظامی در این منطقه کار سرک حلقوی هم آغاز خواهد شد.

 

جنرال دوستم اظهار داشت در روز های بعد در قندز هم مانند فاریاب یک عملیات نظامی شروع خواهد شد:

 

” فقط منتظر فیصله شورای امنیت هستیم و هدایت داکتر صاحب اشرف غنی رییس جمهور. مثل اینجا در آنجا هم ما یک و یا دو هفته کارهای درونی می کنیم. آنجا بسیار ارتباطات با ما است من دلم می خواهد که نسبت به اینجا در قندز نتیجه بهتر را بدست آوریم. ”

 

در عملیات الماس در ولایت فاریاب سربازان اردوی ملی، پولیس ملی و امنیت ملی اشتراک دارند.

 

معاون رییس جمهور گفت، در این عملیات بین این قوا هماهنگی وجود دارد و بسیار مناطق از حضور مخالفین مسلح پاکسازی شده است.

 

آقای دوستم افزود برای جلو گیری از فرار مخالفین مسلح از ولایت فاریاب در راه ها تا ولایت هلمند که با پاکستان هم سرحد می باشد پوسته های امنیتی ساخته شده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار