افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 می , 2014 لینک کوتاه خبر :

جنرال دوستم از اشرف غنی جدا شد

گفته می شود جنرال دوستم زمانی این تصمیم را گرفت که بگو مگو های در مورد گزینش احمد ضیا مسعود بحیث معاون اول تیم اشرف غنی در جلسات تیم تحول و تداوم برپا شده بود.

یک منبع از دارالانشای حزب جنبش اسلامی افغانستان جزییات جلسه اضطراری اعضای رهبری این حزب را چنین بیان نمود: امروز 24 ثور 1393 ساعت 11:00 قبل از ظهر بنا به دستور جنرال عبدالرشید دوستم که در حالت خراب صحی نیز بسر می برد، جلسه اضطراری اعضای تصمیم گیری حزب جنبش به ریاست باتور دوستم پسر جنرال دوستم در اقامتگاه اش با حضور داشت اعضای برجسته رهبری حزب جنبش برگزار گردید که که در آغاز فیض الله ذکی پیام عبدالرشید دوستم را بخوانش گرفت که در آن از کناره گیری جنرال دوستم در دور دوم انتخابات از سمت معاونیت اول تیم انتخاباتی اشرفی احمد زی اعلان گردید.

گفته می شود جنرال دوستم زمانی این تصمیم را گرفت که بگو مگو های در مورد گزینش احمد ضیا مسعود بحیث معاون اول تیم اشرف غنی در جلسات تیم تحول و تداوم برپا شده بود.
همچنان آقای ذکی گفت ما برای کناره گیری از تیم تحول و تداوم در دور دوم انتخابات دلایل بجا و قناعت بخش به مردم خود داریم. بعد از ایراد سخنرانی فیض الله ذکی، باتور دوستم سخنانی پیرامون تصامیم تازه اتخاذ شدۀ این حزاب به زبان آورده از چند مورد کوتاهی های تیم انتخاباتی اشرف غنی احمدزی سخت انتقاد نموده آنها را دلایل کناره گیری پدرش از این تیم دانست.

باتور دوستم بگفته خودش کوتاهی و سرباز زدن های تیم اشرف غنی که باعث کنارگیری پدرش گردیده را چنین بیان نمود:
1-تیم اشرف غنی احمدزی تاهنوز 3 میلیون و 766 هزار دالر مصارف که از وجوه حزب جنبش و شخص جنرال عبدالرشید دوستم در جریان مبارزات انتخاباتی به مصرف رسیده را دوباره تادیه ننموده چگونه دوباره ما را به مبارزات دور دو دعوت می کند که باید این مبلغ پیش از اعلام نتایج نهایی انتخابات سپرده می شد.

2-آقای دوستم بعد از آغاز وخامت اوضاع صحی که حتی برای چند روز به حالت بیهوشی بسر می برد وقتی کمی بهوش آمد و لکنت زبان در مصاحبه یک هفته پیشش با رادیو صدای امریکا نیز هویدا بود چنین ابراز نموده که این درد و حملات مغزی که باعث فلج شدن یک سمت اعضای بدنش گردیده بود را بعد از مهمانی بتاریخ 18 حمل 1393 که نان شب را در منزل اشرف غنی صرف نموده بود احساس می نموده است.

3-اشرف غنی در گردهمایی شهر مزار شریف در لابلای سخنانش از کشته شده های طالبان جنایت کار که هزاران هوادار حزب جنبش را بقتل رسانده بودند را شهیدان مظلوم دشت لیلی خطاب نموده و گفته که خونهای ناحق زیادی در این کشور ریختانده شده است.

4-اگر توافقات تیم تحول و تداوم برسر گزینش احمدضیا مسعود به حیث معاون اول به نتیجه برسد حزب جنبش اسلامی و هوادارن ما هیچگاهی این جفای اشرف غنی را فراموش نخواهیم کرد.

5-اشرف با مصارف هنگفت به بدخشان رفته پول نقد به مردم توزیع کرد در حالیکه تیم ما در بدخشان کم ترین رای را داشت و ما از اشرف غنی بخاطر سیل زدگان ولایات جوزجان و فاریاب کمک خواسته بودیم نه به دیدن مردم آمد و نه کمک فرستاد.

6-چی تضمین وجود دارد که که مبلغ بالا ذکر شده (3766000 دالر) در صورت برنده نشدن اشرف غنی به ما دوباره پرداخت شود و اگر پرداخت نشود برای ما هزینه خیلی هنگفت در یک بازی بدون پیروزی خواهد بود.

بعد از ارایه سخنرانی باتور دوستم که از قول پدرش حرف می زد گفت حال هم وقت خوبی برای این است تا تصمیم تازه ای گرفته در دور دوم با تیم تحول و تداوم وداع بگوییم.

در این جلسه مهم که اعضای ارشد حزب جنبش چون عزیزالله کارگر، نورالله سادات و مولوی عبدالخبیر حضور داشته بیانات و پیشتیبانی خویش را از تصمیم رهبر حزب شان اعلان نمودند که در آخر محفل با خوانش دعا از طرف مولوی محمد خبیر به پایان رسید.

منبع: افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار