افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 11 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

جنرال جان نیکولسن: ۳۰۰ جنگجوی گروه داعش در ننگرهار کشته شده اند

نیکولسن

 

قوماندان عمومی نیروهای امریکا و ناتو در افغانستان می‌گوید، در نتیجه عملیات نیروهای امریکایی بر ضد جنگجویان گروه داعش در شرق افغانستان، تلفات سنگینی به این گروه وارد گردیده‌است.

 

جنرال جان نیکولسن می‌گوید، نقش قوای امریکایی در عملیات بر ضد جنگجویان گروه تندرو دولت اسلامی بخش از حملات نیروهای نظامی امریکا را تشکیل می‌دهد که برای سرکوب قابلیت های این گروه چه در عراق و سوریه و چه در افغانستان به پیش برده می‌شود.

 

نیکولسن برای گفتگو با نظامیان هندی که در آموزش و تجهیز نیروهای افغان سهم دارند، در دهلی جدید می‌باشد.

 

وی گفت:

 

“نیروهای امنیتی افغان به حمایت قوای امریکایی در چند منطقه ننگرهار عملیات موفق را انجام داده‌اند.”

 

جنرال نیکولسن دیروز در صحبت با خبرگزاری رویترز اضافه کرد که در عملیات در شرق افغانستان تعدادی از قوماندانان و حدود ۳۰۰ جنگجوی گروه داعش کشته شده‌اند.

 

نیکولسن افزود:

 

“دشوار است تا شمار دقیق تلفات جنگجویان گروه داعش را شمرد و نشان داد، اما به این گروه حداقل ۲۵ درصد تلفات وارد شده و این یک تلفات سنگینی برای آنها به شمار می‌رود.”

 

همزمان با این، مقامات ولایت ننگرهار هم از تلفات بر جنگجویان گروه داعش در این ولایت خبر داده‌اند.

 

عطا الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار دیروز گفت، در درگیری های اخیر مراکز داعش در ولسوالی کوت از بین برده شده، عملیات بر مواضع داعشیان در ولسوالی هسکه مینه به راه انداخته شده و در حال حاضر عملیات نظامی بر علیه جنگجویان گروه دولت اسلامی ادامه دارد.

 

آقای خوگیانی در رابطه به تلفات وارده در ظرف دو هفته به جنگجویان گروه داعش گفت:

 

“از آغاز عملیات بر ضد داعش به اینسو، حدود ۳۸۰ جنگجوی این گروه کشته شده که شامل تعدادی از قوماندانان مشهور و جنگجویان خارجی آن می‌باشند. در این درگیری ها ۱۱۱ جنگجوی دیگر داعش زخمی شده و ۳۰ تن آنها اسیر گردیده‌اند.”

 

سخنگوی والی ننگرهار گفت، این عملیات مشترک بوده که در آن نیروهای امریکایی قوای افغان را در بخش حملات طیارات بی پیلوت و پرتاب راکت از راه دور همکاری خوب کرده‌است.

 

جنرال نیکولسن در عملیات بر ضد جنگجویان داعش، قوای افغان را ستوده و گفت، اردوی ملی افغان در سال جاری در جنگ وضعیت تهاجمی را اختیار کرده و در عملیات بر ضد طالبان و دیگر گروه های مخالف در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی برخورد موفقانه داشته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار