افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

جنرال جان آلن تعداد عساکر امریکایی و نیروهای ناتو در افغانستان را کافی نمی داند!

جان آلن

جنرال جان آلن قومندان سابق نیروهای خارجی در افغانستان و عراق اعلام کرد که امریکا و ناتو برای مبارزه با تروریزم به هزاران عسکر تازه نفس در افغانستان نیاز دارند.

وی تاکید کرد که تعداد عساکر امریکایی و نیروهای ناتو در افغانستان برای مبارزه با تروریزم کافی نیستند.

این جنرال ارشد امریکایی خاطرنشان کرد که برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان، مبارزه با تروریزم و جلوگیری از گسترش نفوذ طالبان و افراد وابسته به داعش در افغانستان، واشنگتن و متحدین آن باید چند هزار عسکر تازه نفس را به کشورمان اعزام کنند.

وی کاهش نیروهای خارجی در افغانستان را عامل اساسی قدرت گرفتن طالبان در کشور دانست.

جان آلن با تاکید بر گسترش حضور نظامی امریکا در افغانستان گفت که هرچند کارهای بسیاری در افغانستان صورت گرفته است اما کاهش نظامیان امریکایی از سال 2014 عیسوی به بعد سبب قدرتمند شدن دوباره طالبان شده است.

از سوی هم حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی در نشست سران اعضای ناتو در بروکسل روز گذشته گفته بود که برای تامین امنیت و ثبات در افغانستان به نیروهای خارجی بیشتری نیاز نیست بلکه نیروهای امنیتی افغان، خاصتاً نیروهای هوایی کشور باید تجهیز شوند.

با این وجود چندی قبل دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا در گفت‌وگوی تلیفونی با اشرف غنی گفته بود که پلانی را برای افزایش تعداد عساکر امریکایی در افغانستان مورد بررسی قرار می‌دهد.

جان آلن جنرال متقاعد نیروی تفنگداران بحری است که از سال 2011 تا سال 2013 عیسوی من‌حیث قومندان کل نیروهای خارجی در افغانستان خدمت کرده است، او همچنان از سال 2006 تا 2008 عیسوی قومندان ارشد نیروهای امریکایی در عراق را نیز در کارنامه خود دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار