افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 19 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

جنایت داعشیان در ننگرهار/ یکصد زن افغان برده جنسی داعش

داعش

حمیده وردک امروز یکشنبه در نشستی رسانه ای در کابل گفت: این زنان در وُلسوالی های کوت، هسکه مینه و اچین دستگیر و به بردگی جنسی گرفته شده اند.

وردک تصریح کرد: بیشتر زنان در وُلسوالی اچین که پایگاه اصلی داعش است به بردگی گرفته شده اند.

وی از افزایش خشونت علیه زنان انتقاد کرد و گفت: براساس راپور های رسیده امسال ۳۵ مورد خشونت علیه زنان در هرات به ثبت رسیده است.

وردک افزود: چند روز پیش یک زن در منطقه باغ بالا در شهر کابل هدف اسید پاشی قرار گرفت و دو زن دیگر نیز در ننگرهار خودسوزی کردند.

به گفته رییس نهاد عدالت برای همه، دره زدن یک زن در ارزگان به جرم فرار از منزل، کشته شدن یک دختر در ولایت نورستان به جرم فرار و ازدواج با یک پسر از دیگر حوادثی است که در روزهای گذشته علیه زنان رخ داده است.

خانم وردک با بیان اینکه طالبان چند روز پیش دو زن را در وُلسوالی دایاسد ولایت میدان وردک بازداشت کرده اند ،‌افزود: آنها قصد دارند این زنان را به زور به نکاح افراد خود در آورند.

وردک از دولت خواست که برای جلوگیری از ادامه خشونت علیه زنان و افزایش آن دست بکار شده و نگذارند مجرمان که در این قضایا دست دارند مصون مانده و به جنایت و خشونت علیه زنان ادامه دهند.

وی جنگ، ناامنی، بیسوادی و نداشتن آگاهی زنان از حقوق خود را دلیل ادامه و افزایش خشونت ها علیه زنان دانست و گفت: آگاهی دهی و مجازات عاملان خشونت می تواند در جلوگیری از این پدیده موثر واقع شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار