افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 9 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

جنایتی دیگر از طالبان/ تیرباران‌ یازده مسافر در غزنی

طالبان

 

مقام‌های محلی در غزنی می‌گویند که طالبان در ولسوالی اندر این ولایت ۱۱ مسافر را تیر باران کردند. به گفتۀ این مقام‌ها، هرچند کیستی این مسافران تا کنون روشن نیست، اما این مسافران از شاهراه‌های شماره ۱ و شماره ۲ این ولایت به گونۀ جداگانه و در روزهای جداگانه از موترها پایین کرده شدند و سرانجام شام روز سه‌شنبه تیرباران شدند.

 

در ادامۀ پایین کردن مسافران از موترها و کشتن آنان این‌بار ولایت غزنی گواه این رویداد بود.

 

والی غزنی می‌گوید که طالبان شب گذشته در ولسوالی اندر این ولایت ۱۱ مسافری را که از مسیر شاهراه‌های این ولایت ربوده بودند، تیر باران کردند.

 

هرچند گزارش‌هایی پخش شده‌اند که در میان این کشته‌گان شماری از سربازان پولیس و ارتش نیز بودند، اما والی غزنی می‌گوید که تا کنون هویت این کشته‌گان روشن نیست.

 

محمدامان حمیمی، والی غزنی می‌گوید: «۱۱ نفر دیشب در منطقه کمال خیل اندر توسط ظالمان واجنبیان اول مورد حمله قرار گرفتند و بعداً به شهادت رساندند.»

 

ناامنی‌ها در غزنی یکی از نگرانی‌های جدی باشنده‌گان این ولایت استند.

 

در همین حال، شماری از نماینده‌گان مجلس نیز از افزایش ناامنی‌ها در غزنی نگران استند و می‌گویند که هراس‌افگنان تصمیم دارند که یک حملۀ گروهی در این ولایت راه‌اندازی کنند.

 

محمدعلی اخلاقی، نمایندۀ مردم غزنی در مجلس، می‌گوید: «غزنی متأسفانه یکی از ولایت‌های ناامن استند. در این روزها هم تهدیدهایی وجود دارد، دربارۀ این‌که هراس‌افگنان یک حملۀ تهاجمی را بر شهر غزنی انجام بدهند.»

 

در این آواخر، شماری از شاهراه‌های کشور با چالش‌های امنیتی روبه‌رو اند و هراس‌افگنان گاه گاهی موترهای مسافران را در مسیری این راه‌ها می‌ایستانند و مسافران را با خود می‌برند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار