افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 20 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

جنایتکاران تاریخ ناجی ملت ما هستند؟

طالبان، القاعده، داعش جریانهای دست‌ساز انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها هستند که امروز به ظاهر وبال گردن آنها شده اند ولی در باطن اهداف آنها را برآورده می کنند. متاسفانه باز هم هستند کسانی که به اصطلاح خود را روشنفکر و از غرب برگشته می دانند و گمان می کنند که ناجی ملت ما همین جنایتکاران تاریخ هستند و به راحتی وطن و ناموس و دین خود را در قبال چند مشت دالر به فروش می رسانند.

 

تجربه ی سیزده چهارده سال اخیر نشان داد که کشورهای مدعی حمایت از حقوق بشر در جهان به ویژه آمریکا و انگلیس بزرگترین خیانتها را نسبت به بشریت انجام داده و می دهند و با لشکرکشی به کشورهای مختلف از جمله کشور ما صرفا به فکر منافع خود هستند.

 

نکته جالب اینجا است که هنوز هم بعد از سالیان سال تمایلی به تمام کردن این همه فعالیت نظامی خود ندارند که در آخرین این تصمیم ها اخیرا دولت انگلیس تا ۵ سال دیگر خود را متعهد کرد تا هر سال دو درصد از تولید ناخالص ملی خود را به هزینه‌های ارتش و برای دخالت‌های نظامی خارجی اختصاص دهد.

 

مقام های انگلیس برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ۱۰۰ میلیارد پوند (بیش از ۱۵۶ میلیارد دالر) از ثروت عمومی کشور را برای نسل جدید سلاح‌های هسته‌ای “ترایدنت” خرج کنند. حداقل ۳۷ میلیارد پوند (۵۷ میلیارد دالر) هر سال هزینه ارتش و جنگ‌های خارجی انگلیس می‌شود؛ بدون احتساب بودجه سرویس‌های امنیتی، هزینه بهداشتی کهنه‌سربازان و غیره.

 

انگلیس که در صد سال گذشته حتی یک روز هم نبوده که درگیر جنگ خارج از کشور خود نباشد، مدعی است که این هزینه ها باید صرف بازسازی کشورهای جنگ زده، سرمایه‌گذاری در آموزش، و پیشرفت بشر شود، نه خرج دشمن‌تراشی برای غرب. اما در عمل اتفاق دیگری می افتد که حاصلش تضعیف حکومتهای کشورهای دیگر و کشتار مردم بیگناه به ویژه مسلمانان است.

 

آمریکا و انگلیس و دیگر متحدان دروغگویشان در سال گذشته ۱۴ تریلیون دالر هزینه جنگ در اقصا نقاط جهان کرده اند در حالی که 30 میلیارد دالر (یعنی کمتر از نیمی از هزینه نظامی سالانه انگلیس) برای ریشه‌کن کردن گرسنگی در دنیا کافی است تا حدود ۳۶ میلیون نفر هر سال بر اثر گرسنگی و سوء‌تغذیه جان خود را از دست ندهند.

 

اگر همین بودجه را طی تنها یک دهه حساب کنیم، می‌تواند جان صدها میلیون نفر را نجات دهد. این یعنی انگلیسی‌ها تحت حکومت دولتی شرور زندگی می‌کنند که به طرز نفرت‌انگیزی، ضدانسانی است که البته باید ایجاد گروه های تروریستی چون طالبان و القاعده و داعش را نیز به این جنایات آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی افزود.

 

کیست که اکنون نداند سرویس‌های جاسوسی و امنیتی انگلیس از یکصد سال پیش در تدارک جنگهای قومی در کشورهای اسلامی و بویژه تشدید اختلاف شیعه و سنی بوده‌اند و نان استعمار و استکبار را در تنور این اختلافات می‌پختند و اکنون از آن داعش و طالبان پدید آمده است.

 

طالبان، القاعده، داعش جریانهای دست‌ساز انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها هستند که امروز به ظاهر وبال گردن آنها شده اند ولی در باطن اهداف آنها را برآورده می کنند. کیست که نداند بازی مضحک مبارزه با تروریست‌ها که آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها مدعی آن هستند، بخشی از به رسمیت شناختن تروریزم مورد حمایت آنان است تا به سیاست مداخله‌جویی خود در جهان اسلام مشروعیت بدهند.

 

ولی متاسفانه باز هم هستند کسانی که به اصطلاح خود را روشنفکر و از غرب برگشته می دانند و گمان می کنند که ناجی ملت ما همین جنایتکاران تاریخ هستند و به راحتی وطن و ناموس و دین خود را در قبال چند مشت دالر به فروش می رسانند.

 

همچنین باید خطاب به همه شبه نظامیان مزدوری که در سراسر جهان مردم بیگناه را به بهانه های مختلف می کشند هم گفت که انگلیس و آمریکا مشرک و ظالم هستند نه مسلمانان مظلوم روزه دار.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار