افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تحقیق درباره جنایات جنگی عساکر آسترالیایی در افغانستان

واحد تفتیش کل اردوی آسترالیا از تحقیقات خود درباره نشر راپور‌هایی در مورد ارتکاب جنایات جنگی احتمالی از سوی عساکر آسترالیایی در افغانستان خبر داد.

شبکه خبری ای‌بی‌سی‌ نیوز آسترالیا در ماه ژوئیه راپور داده بود که برخی اطلاعات درز شده نشان می‌دهند که نظامیان آسترالیایی روی قتل یک طفل افغان سرپوش گذاشته‌اند و صدها صفحه سند محرمانه دفاعی درباره عملیات‌های محرمانه نیروهای خاص این کشور نشر شده است.

اداره تفتیش کل اردوی آسترالیا با نشر اعلامیه ای اعلام کرد: ما در حال انجام تحقیقاتی در مورد شایعات مربوط به قانون شکنی‌های احتمالی عساکر آسترالیایی در افغانستان در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ هستیم.

براساس این اعلامیه، این واحد اردوی آسترالیا تقاضا کرده هر کس اطلاعاتی درباره امکان تخطی از قوانین درگیری مسلحانه از سوی نیروهای آسترالیایی در افغانستان و یا شایعات مربوط به آنها دارد با واحد تفتیش کل تماس بگیرد.

آسترالیا اگرچه یکی از اعضای ناتو نیست اما هم‌قراردادان نزدیک امریکا بوده و از سال ۲۰۰۲ تاکنون نیروهای این کشور در افغانستان حضور دارند.

آسترالیا در ماه مه گذشته مجددا وارد جنگ ۱۶ ساله ایتلاف ناتو علیه طالبان و دیگر نیروهای شبه‌نظامی در افغانستان با اعزام ۳۰ عسکر دیگر به کشورمان شد.

تعداد نیروهای آسترالیایی در افغانستان به ۳۰۰ نیرو می‌رسد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار