افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, تحلیلی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 ژوئن , 2018 لینک کوتاه خبر :

جنایات بی رحمانه عساکر آسترالیایی در افغانستان

آسترالیا

روزنامه آسترالیایی، براساس یک تحقیق محرمانه از اقدامات ضد انسانی نیروهای نظامی این کشور در افغانستان پرده برداشت.

یک روزنامه آسترالیایی از اقدامات ضد انسانی و اعمال خشونت‌های غیرقانونی نیروهای نظامی این کشور در افغانستان پرده برداشت.

وزیر دفاع آسترالیا در واکنش به نشر این راپور گفته که ادعای روزنامه هرالد اتهامی است که باید به طور مستقل مورد بررسی قرار گیرد. اشاره او به تحقیقاتی است که از سال ۲۰۱۶ آغاز شده و هدف آن بررسی احتمال نقض قوانین در درگیرهای نیروهای اردوی این کشور در افغانستان طی سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ است.

آسترالیا من‌حیث متحد ایالات متحده امریکا طی ۱۷ سال گذشته در جنگ با نیروهای طالبان و دیگر دهشت افگنان اشتراک داشته است. در حال حاضر حدود ۳۰۰ نیروی آسترالیایی در افغانستان حضور دارند.

به گفته مدعی العموم محکمه کیفری بین‌المللی، همواره یک مبنای منطقی قابل باور وجود دارد که طرفین جنگ اقدام به جنایات جنگی و ضد انسانی کرده‌اند.

روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد مدعی شده که تعدادی از منابع آگاه در نیروهای خاص آسترالیا در پاسخ به یک تحقیق محرمانه در مورد خشونت غیرقانونی در افغانستان این موارد را اعلام کرده‌اند. این تحقیق محرمانه پیش از شروع تحقیقات رسمی در سال ۲۰۱۶ انجام شده است.

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد مسایل به وجود آمده به طور کلی از فرهنگ رفتاری نیروهای خاص نشأت گرفته و گاه از خالی کردن عقده نیز فراتر رفته است.

این روزنامه جزئیاتی درباره ماهیت و نحوه رخداد این اقدامات غیرقانونی نشر نکرده ولی منابعی که اظهاراتشان در این روزنامه نقل شده است، مدعی شده‌اند که نیروهای خاص آسترالیا مرتکب خشونت غیر‌قانونی شده‌اند و نسبت به جان انسان‌ها بی‌تفاوت بوده‌اند.

یک منبع آگاه که نامش فاش نشده، به این روزنامه گفته است: می‌دانم در ۱۵ سال اخیر وقایع هولناکی در افغانستان رخ داده است. برخی از اتفاقات در کابل رخ داده است.

پیش از این، شبکه ای بی سی آسترالیا از مخفی نگه داشتن قتل یک پسر افغان به دست نیروهای خاص آسترالیا راپوری نشر کرده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار