افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

جمیز متیس: ماموریت ما در افغانستان به پایان نرسیده است

جمیز متیس

وزیردفاع امریکا گفت: ماموریت ما در افغانستان به پایان نرسیده و ما در کنار دولت و مردم افغانستان باقی خواهیم ماند!

در دیداری که اشرف غنی با وزیر دفاع امریکا داشت، هر دو جانب روی مسایل امنیتی افغانستان و منطقه، مبارزه با تروریزم و همکاری ها میان دو کشور در عرصه های مختلف بحث و تبادل نظر نمودند.

 

ابتدا وزیر دفاع امریکا مراتب تسلیت و همدردی خویش را به نمایندگی از حکومت و مردم آن کشور به رئیس جمهور غنی و مردم افغانستان بخاطر حادثه تروریستی در قول اردوی ۲۰۹ شاهین، ابراز کرده، گفت که ایالات متحده امریکا تعهد دراز مدت با افغانستان دارد و این حمله بزدلانه بالای سربازانی در حال عبادت صورت گرفت که نمایانگر روحیه ضعیف و عدم پایبندی تروریستان به انسانیت است.

 

جمیز متیس افزود که حضور ما در افغانستان برای هدف نیک است و ما باید دیپلوماسی و امور نظامی خویش را با همدیگر هماهنگ و مرتبط بسازیم.

وی گفت: بنابر اهمیتی که افغانستان برای ما دارد، ما افراد با تجربه خویش را به این کشور اعزام کرده ایم.

وزیر دفاع امریکا گفت که من مشکلات شما را درک می کنم، اما اقدامات در زمینه های اصلاحات، حکومتداری خوب و مبارزه با فساد در افغانستان محسوس است.

 

در مقابل رئیس جمهور غنی ضمن تشکری از حمایت های دوامدار ایالات متحده امریکا از افغانستان، از سه چالش عمده مانند تروریزم، مواد مخدر و فساد اداری یاد کرده، گفت که جنگ افغانستان، جنگ داخلی نیست بلکه نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در خط مقدم مبارزه با تروریزم بین المللی قرار دارند.

 

وی خاطرنشان کرد که تروریستان می خواهند به عنوان تخته خیز از افغانستان استفاده نمایند، اما تلفات طالبان و سایر گروه های تروریستی در شش ماه اخیر نسبت به ۱۵ سال گذشته، بیشتر بوده است.

 

رئیس جمهور غنی به وزیر دفاع امریکا، گفت که تمنیات نیک وی را به رئیس جمهور ترامپ برساند.

 

محمد اشرف غنی گفت که آوردن  اصلاحات و مبارزه با فساد اداری یک کار تجملی نیست، بلکه مکلفیت و تعهد ماست.

 

وی افزود که ما باید تروریزم را منیحث یک خطر مشترک جهانی بپذیریم و برعلیه آن مشترکاً مبارزه نمائیم.

 

در این دیدار داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه ضمن خوش آمدید به وزیر دفاع امریکا و هیات همراه اش، از قربانی های سربازان و کمک های آن کشور به افغانستان، قدردانی کرد و از دستآوردها و پیشرفت های حکومت افغانستان در عرصه های مختلف یادآوری نمود.

 

در اخیر این دیدار وزیر دفاع امریکا گفت که روابط ما با افغانستان نیک و حسنه است و ما متعهد هستیم تا این روابط را گسترده و تقویت نمائیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار