افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 31 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

جلسه ای برای تطبیق پلان عملیاتی مشترک جهت رسیدگی عاجل به عودت کنندگان برگزارشد

ج

 

روز گذشته به منظور تطبیق پلان عملیاتی مشترک دولت افغانستان و نهادهای همکار بین المللی و رسیدگی عاجل به وضعیت عودت کنندگان، جلسه ای برگزارشد.

 

در این جلسه که به ریاست سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و اشتراک داکتر عالمه معین امور پناهندگان این وزارت ، سیده مژگان مصطفوی معین وزارت اطلاعات و فرهنگ و مقامات برخی از نهادهای ذیدخل دایرگردیده بود در رابطه به چگونگی ارایه کمک های عاجل و فراهم نمودن سهولت های بیشتر برای عودت کنندگان بحث و گفتگو شد .

 

عالمی بلخی درآغازجلسه به ارتباط پلان عملیاتی مشترک برای رسیدگی عاجل به عودت کنندگان گفت که بر اساس پیش بینی های قبلی وزارت امور مهاجرین برای رسیدگی به عودت کنندگان  پلان مشترکی را در دو مرحله ( کمک های عاجل و اسکان دایمی ) در همکاری با نهاد های بین المللی تهیه نموده که در شورای امنیت مطرح و تایید گردیده است .

 

وی علاوه نمود که این پلان از سوی کمیته تخنیکی به ریاست داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین نهایی گردیده است که در روزهای نزدیک کارهای عملی آن از ولایت ننگرهار آغاز خواهد شد .

 

داکتر عالمه معین امور پناهنده گان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان گفت که این پلان به همکاری نهاد های ملی و بین المللی تهیه گردیده ، وظایف نهاد های ذیدخل در آن  مشخص و برای تطبیق آن کمیته همآهنگی به ریاست معینت امور پناهنده گان تشکیل گردیده است .

 

بر اساس این پلان در مرحله اول ارایه کمک های عاجل که شامل مواد غذایی ، غیر غذایی ، ترانسپورت ، سرپناه موقت  خدمات صحی و آگاهی دهی برای عودت کنندگان در نظر گرفته شده است و در مرحله دوم اسکان دایمی آنان فراهم خواهد شد .

 

اشتراک کنندگان جلسه  آمادگی خود را برای تطبیق پلان یاد شده و ارایه خدمات به عودت کنندگان اعلان نمودند .

 

همچنان در یک نشست جداگانه میان وزیر امور مهاجرین و اداره مستقل زون پایتخت(کابل جدید)  نیز در ارتباط به آمادگی برای اسکان دایمی عودت کنندگان که شامل پلان مذکور میگردد صحبت بعمل آمد و مناطق باریک آب ، گوسفندره و کوه قروغ در کابل برای اسکان عودت کنندگان مشخص گردیده است  که برای توزیع آن به زودی تدابیر سنجیده خواهد شد .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار