افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

جسد رهبر پیشین گروه طالبان به خانواده اش در خاک افغانستان تسلیم داده شد

چودری نثار علی خان

وزارت داخله پاکستان با پخش خبرنامه ای اعلام کرده پس از آن که به وسیله معاینه(دی، ان، ای) مشخص شد فرد کشته شده در حمله امریکا ملا منصور است، جسد او را به خانواده اش تسلیم کرده است.

چودری نثار علی خان، وزیر داخله پاکستان هدف از این کار را، برگزاری مراسم تدفین ملا منصور به وسیله خانواده خود او بیان کرده است.

این در حالی است که دولت پاکستان هویت بستگان ملا منصور را فاش نکرده و مشخص نیست که جسد رهبر پیشین گروه طالبان در کجا به خانوداه اش تسلیم داده شده است.

نثار علی خان گفته است که جسد ملا منصور به افغانستان منتقل شده و قرار است در کشور به خاک سپرده شود.

پس از مرگ ملا عمر در سال ۲۰۱۱، گروه طالبان به دو گروه تقسیم شدند که ملا منصور رهبر شاخه اصلی این گروه و جانشین ملا عمر شد.

ملا منصور به تاریخ ۲۱ ماه می سال روان میلادی در منطقه نوشکی، ایالت بلوچستان هدف هواپیمای بدون سرنشین امریکا قرار گرفت.

باراک اوباما پس از مرگ ملا منصور گفته بود که مرگ رهبر طالبان یک نقطه عطف در تاریخ افغانستان و این کار می تواند صلح و امنیت را به افغانستان باز گرداند.

این در حالی است که سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان، معتقد است که مرگ ملا منصور اثر منفی بر روند صلح افغانستان خواهد گذاشت.

پس از مرگ ملا منصور، ملا هبت الله از سوی سران گروه طالبان به عنوان رهبر این گروه انتخاب شد.

در نوار صوتی که از سوی خبرگزاری رویترز نشر شده، ملا هبت الله عهد کرده که گروه تحت رهبری وی به گفتگوی های صلح با دولت افغانستان بر نخواهد گشت و به جنگ ادامه خواهد داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار