افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 2 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

جزییات تازه از حمله انتحاری در منطقه پل چرخی شهر کابل

براثر یک حمله انتحاری که صبح امروز در منطقه قابل بای از مربوطات پل چرخی شهر کابل، به وقوع پیوست شماری کشته و زخمی شدند.
جنرال محمد ایوب سالنگی، قوماندان امنیه کابل به خبرگزاری بخدی گفت که این حمله، حوالی ساعت 6:15 دقیقه صبح امروز( چهارشنبه) در منطقه قابل بای صورت گرفت که تاکنون چهار نفر ملکی که داخل یک سراچه بودند، یک متعلم مکتب و یک گارد امنیتی مربوط به یک شرکت خصوصی کشته شده اند.
به گفته قوماندان امنیه ولایت کابل، در این حمله  انتحاری، بیش از 15 تن دیگر زخمی شده اند که وضعیت برخی از این زخمیان وخیم گزارش شده است.
در همین حال وزارت صحت عامه افغانستان نیز تائید کرده است که تا کنون بیش از 16 زخمی به شفاخانه های کابل انتقال یافته اند.

به گفته این مقام ها ، بیشتر زخمی شدگان، دانش آموزانی هستند که به سوی مکتب می رفتند.
دوهفته پیش نیز براثر حملات زنجیره ای شماری از مخالفان مسلح دولت در مناطقی از شهر کابل از جمله پلچرخی، شیرپور و دارالامان به شمول انتحارگران نزدیک به 110 تن کشته و زخمی شدند.
این حملات که از سوی گروه طالبان سازماندهی شده بود، بیش از بیست ساعت ادامه پیدا کرد و مقام های امنیتی، از عملکرد نیروهای امنیتی به خصوص قطعه واکنش سریع پولیس، تقدیر کردند.
در همین حال، گروه طالبان در تماس با رسانه ها گفتند که این حمله در واکنش به سفر باراک اوباما به کابل صورت گرفته است.
باراک اوباما در یک سفر از پیش اعلام نشده، شب گذشته وارد کابل شد و دو رییس جمهور، پیمان نهایی شده میان دو کشور، را امضا کردند.

هدف حمله انتحاری صبح امروز( چهارشنبه) یک مهمانخانه امریکایی ها و یک کمپ نیروهای خارجی بوده است.
قوماندان امنیه ولایت کابل می گوید که سه آتش سوزی در ساحه انفجار رخ داده است که توسط اطفائیه خاموش شده و تلاش برای مهار آتش سوزی سومی نیز ادامه دارد.
جنرال محمد ایوب سالنگی قوماندان امنیه ولایت کابل، به خبرگزاری بخدی گفت که هنوز معلوم نیست کدام گروه این حمله را انجام داده است اما مخالفان مسلح دولت از جمله گروه طالبان مسئول این حملات هستند.
شهرکابل، در این اواخر شاهد حملات گسترده مخالفان مسلح دولت بوده است.
بیشتر این حملات از نوع انتحاری بوده و مقام های امنیتی تایید کرده اند که طالبان تاکتیک های جنگی شان را تغییر داده اند و به صورت گروهی بریک هدف، حمله می کنند.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار