افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

جذب 10 هزار زن در صفوف پولیس ملی

پولیس زن افغانستان

ویس احمد برمک از برنامه وزارت امور داخله برای ۱۰ هزار پولیس زن در صفوف پولیس خبر داد.

وزیر امور داخله کشور در مراسم تجلیل از هشتم مارچ اعلام کرده است که این وزارت در جریان سال پیشرو ۱۰ هزار پولیس زن استخدام خواهد نمود.

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله که در مراسم تجلیل از هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان در کابل گفت که براساس استراتیژی که این وزارت برای سال ۹۷ روی دست گرفته قرار است، ۱۰ هزار زن در صفوف پولیس ملی جذب شوند.
وی بیان داشت که رایزنی‌ها با نهادهای مختلف از جمله کمسیون حقوق بشر و نهادهای مدنی در مرکز و ولایات جریان دارد که چگونگی افزایش جذب زنان در صفوف پولیس مورد بررسی قرار گیرد.
آقای برمک گفت که هنوز هم حضور زنان در میان نیروهای امنیتی در کشور یک تابوی کلان اجتماعی تلقی می‌شود، خانواده از رفتن دختران شان درنهادهای امنیتی کم‌تر استقبال می‌کنند و نیاز است که این تابو شکسته شود.
وی مشکل نبود مصوونیت کافی برای زنان در ادارات خاصتاً سکتور امنیتی را یکی از دلایل خواند که در گذشته سبب استقبال کم‌تر زنان در پیوستن به این سکتورها بوده، اما تاکید کرده که در پالیسی‌های جدید تامین مصوونیت کاری زنان در وزارت داخله از اولویت های جدی بوده و روی آن کارهای جدی صورت خواهد گرفت.

وزیر داخله با اشاره ای به اذیت و آزار خیابانی زنان و دختران که یکی دیگر از چالش‌های عمده فرا راه زنان افغانستان است نیز خاطر نشان ساخت که در استراتیژی سال پیشرو با این معضل نیز مبارزه خواهد شد.
آقای برمک تصریح نمود که پولیس از طریق حوزه‌های امنیتی در مرکز و ولایات با نهادها و مراکزی که در آنها زنان مورد تبعیض و خشونت قرار می‌گیرند در تماس شده و برای کاهش این معضل اقدام خواهد کرد.
به گفته وی، براساس همین پروگرام گزمه خیابانی ماموران پولیس به خاطر جلوگیری از خشونت ها و آزار های خیابانی زنان و کنترول جوانان ولگرد درسال جدید خورشیدی روی دست گرفته خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار