افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

جذب نوجوانان انگلیسی به حلقه های تروریستی داعش

پولیس لندن هشدار داد، یک شبکه تروریستی در تلاش است با شناسایی و استفاده از نوجوانان اراذل و اوباش خیابان‌های لندن، اقدام به حملات تروریستی داخل انگلیس کند.

 

به نوشته دیلی استار، «دونکان بال» افسر جرایم سازمان‌دهی شده پولیس متروپلیتن گفته است در مباحث متعدد با افسران پولیس ضدتروریسم برای شناسایی افراط‌گرایان به این مساله اشاره کرده است.

 

وی ادامه داد، نوجوانانی که در میان گروه‌های اراذل و در بخش‌های خارج از کنترول شهر به سر می‌برند، زمینه جذب شدن در گروهک داعش را دارند.

 

این افسر پولیس لندن افزود، بخش‌هایی از شرق لندن که محل تجمع گروه‌های اراذل و جرایم با سلاح گرم و سرد است، کمین‌گاه تروریست‌ها و افراط‌گرایان است. وی تصریح کرد این مساله‌ایست که پولیس از ان کاملا مطلع است.

 

بال خاطر نشان کرد «باید بدانید که ارتباطات جغرافیایی هم وجوددارد. من در پولیس ضدتروریست کار کرده‌ام. در طول 6 ماه گذشته هزار و 500 چاقو و 300 سلاح گرم از خیابان‌ها جمع‌آوری شده‌اند.»

 

وی تصریح کرد «به نظر شخصی من، کنترول اسلحه در لندن به مراتب سخت‌تر از کنترول آن در این قاره است.»

 

انگلیس که همواره حامی تروریست‌ها در دیگر کشورهای جهان بوده است، از ماه‌ها پیش با ترس حملات تروریستی سطح هشدار امنیتی را به بالاترین سطح در این کشور افزایش داده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار