افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

همزمان با انتخابات مجلس نماینده گان انتخابات ریاست جمهوری را نیز برگزار کنید!

این حکومت افغانستان را به بحران می برد و ما خواهان این هستیم که هرچه زودتر انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.

 

جبهه ملی نوین افغانستان با راه اندازی همایشی درغرب کابل بار دیگر بر انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری تاکید می ورزد. انور الحق احدی رهبر این جبهه می گوید که حکومت وحدت ملی هیچ مشروعیتی قانونی ندارد و رهبران حکومت کشور را به بحران برده اند.

 

اعضای جبهه ملی نوین افغانستان که خودشان را اپوزیسیون حکومت معرفی می کنند، می گویند که در بیشتر از یک سال گذشته تنش های سیاسی میان حکومتی، ضعف در نهادهای نظامی و تصمیم های رهبران حکومت افغانستان را به بن بست بزرگی روبرو ساخته است. اعضای این جبهه می گویند که اعلام نتیجه انتخابات پس از دو سال قابل پذیرش نیست و حکومت در حال راه اندازی بازی تازه یی در کشور است. آقای احدی باز هم از جامعه جهانی می خواهد تا همزمان با انتخابات مجلس نماینده گان انتخابات ریاست جمهوری را نیز برگزار کند.

 

انور الحق احدی رهبر جبهه ملی نوین افغانستان می گوید:” ما از چهل روز به این سو که جبهه ملی نوین افغانستان را تاسیس کرده ایم در کارهای خود بیشتر مصمم شده ایم که این حکومت افغانستان را به بحران می برد و ما خواهان این هستیم که هرچه زودتر انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.”

 

به باور وی حکومت بسیاری از اطلاعات مهم را از مردم پنهان می کند و از برگزاری نشست های صلح با طالبان تا توجه به حکومت داری و آوردن اصلاحات در حکومت حرف های میان تهی و دروغین اند.

 

انور الحق احدی رهبر جبهه ملی نوین افغانستان می گوید:” این حکومت مردم را از بسیاری از واقعیت ها دور می سازد و همه صحبت های این رهبران کشور درباره برنامه های صلح با طالبان و آوردن اصلاحات در حکومت حقیقت ندارند و ما از این وضعیت نگران هستیم.”

 

در همین حال اینان از افزایش مشکلات جوانان در کشور سخن می زنند و می گویند که رهبران کشور خلاف وعده هایشان عمل کرده اند.

 

سید جواد حسینی رییس حزب عدالت و توسعه می گوید:”غنی و عبدالله در هنگام انتخابات بسیار شعارهای خوب می دادند، اما حالا وضعیت جوانان ما روز به روز بدتر می شود و هیچ توجهی به حال آنان نمی شود.”

 

این دومین اپوزیسیون حکومت است که در چند ماه اخیر اعلام موجودیت می کند. پیش از این اپوزیسیون دیگری زیر رهبری عبداللطیف پدرام حکومت را به ناکارایی متهم کرده است.

 

حکومت درباره این گفته ها واکنشی نشان نمی دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار