افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

جاپان میزبان کنفرانس اقتصادی افغانستان

آقای کویچیرو گیمبا وزیر امور خارجه جاپان در دیداری با حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، از وی دعوت به عمل آورد تا درکنفرانس بین المللی توکیو در مورد افغانستان اشتراک نماید.

در این دیدار هر دو جانب در مورد کنفرانس توکیو در رابطه به کمک های اقتصادی جامعه جهانی به افغانستان، که قرار است در ماه جولای سال روان میلادی دایر گردد، صحبت نمودند و اظهار امیدواری کردند تا کنفرانس متذکره دست آوردهای خوبی در عرصه های اقتصادی به افغانستان داشته باشد.

وزیر خارجه جاپان در این دیدار اظهار امیدواری کرد تا وزارت مالیه افغانستان در همکاری با سفارت جاپان در کابل روی اولویت بندی پروژه های مهم ملی و پروژه های انکشافی پایدار برای افغانستان تا برگزاری کنفرانس توکیو کار نمایند.

موصوف همچنان گفت که در کنفرانس توکیو در رابطه به همکاری های اقتصادی منطقوی، نیز بحث و گفتگو صورت خواهد گرفت.

رئیس جمهور کشور ضمن قدردانی از کمک های کشور جاپان در عرصه های مختلف به افغانستان گفت که تداوم همکاری های جاپان به افغانستان پس از مشکلات ناشی از سونامی و زلزله در آن کشور ، نمایانگر حسن نیت مردم و حکومت جاپان در برابر مردم افغانستان می باشد.

گفتنی است که کنفرانس توکیو در ماه جولای سال روان میلادی به میزبانی جاپان در پایتخت آن کشور برگزار می گردد و قرار است در آن در مورد کمک های اقتصادی جامعه جهانی به بازسازی افغانستان در جریان دهه تحول یعنی سالهای 2015 الی 2025 میلادی، تصامیم اتخاذ گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار