افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

جان باختن ۵ تن در اثر جاری شدن سیلاب در هرات

مسئولان اداره مبارزه با حوادث طبیعی در هرات می گویند که در نتیجه ریزش باران و جاری شدن سیلاب در جریان ۴۸ ساعت گذشته در ولایت هرات ۵ تن جان باختند و حدود ۴۰ منزل مسکونی تخریب شده است.

 

در یک رویداد دیگر در اثر ریزش شدید باران در مرکز شهر هرات یک کودک جانش را از دست داده است.

 

عبدالحمید مبارز حمیدی، رییس مبارزه با حوادث طبیعی ولایت هرات گفت: ولسوالی های انجیل، گذره، کرخ و پشتون زرغون از جمله مناطقی هستند که بر اثر بارش باران شدید، بیشترین آسیب را متقبل شدند.

 

آقای حمیدی می گوید که یک تن در ولسوالی کشک کهنه هرات و سه تن دیگر در مناطق کهدستان و شیدایی ولسوالی انجیل جان باخته اند.

 

او همچنان افزود که در جریان این سیلاب ۳۷ فامیل در منطقه کهدستان ولسوالی انجیل متضرر شدند و چند فامیل هم در قریه زیارتجاه ولسوالی گذره آسیب دیدند.

 

به گفته رییس اداره مبارزه با حوادث طبیعی، تیم های امداد این اداره به تمامی ولسوالی های آسیب پذیر اعزام شده و در حال کمک رسانی به آسیب دیدگان هستند.

 

در یک رویداد دیگر در اثر ریزش شدید باران در مرکز شهر هرات یک کودک جانش را از دست داده است.

 

همه ساله در فصل بهار ریزش باران های شدید و جاری شدن سیلاب در ولایت هرات قربانی می گیرد و باعث تخریب منازل مسکونی می شود.

 

مسئولان ریاست مبارزه با حوادث طبیعی در ولایت هرات می گویند بیش از ۲۰ هزار خانواده در ولایت هرات تحت تهدید حوادث طبیعی از جمله سیلاب قرار دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار