افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

جانب داری دوستم از ترکیه/ چرا جنرال حامی سینه چاک ترک ها شده؟

 

جنرال عبدالرشید دوستم در نشستی در بین هواداران خود در منطقه شیرپور کابل گفته که رفتار هالند با وزرای دولت ترکیه غیر دیپلوماتیک بوده است.

وی تاکید کرده است که واکنش‌ها به این رفتار هالند ادامه خواهد داشت و مردم در کنار ترکیه هستند.

 

پس از آنکه چاووش‌اوغلو به منظور تشویق مردم به رای مثبت برای تغییر فانون اساسی ترکیه خواست تا در سفارتخانه‌های این کشور در هالند سخنرانی کند اما دولت هالند از اجازه نشست به طیاره وزیرخارجه ترکیه خودداری کرد.

 

پس از ممانعت هالند از فرود طیاره وزیر خارجه ترکیه فاطمه سایان کایا وزیر خانواده ترکیه، با موتر از جرمنی به هالند رفت تا در جمع هواداران اردوغان به نفع همه‌پرسی تغییر قانون اساسی سخنرانی کند، اما پولیس هالند موتر وی را در روتردام متوقف کرد و از رفتن به قونسولگری ترکیه نیز ممانعت کرد.

 

دولت ترکیه در واکنش به اقدامات هالند تمام روابط دیپلوماتیک با این کشور را متوقف کرده و سفیر هالند را از آنکارا اخراج کرده است.

 

جنرال دوستم که از متحدان اردوغان و دولت ترکیه در افغانستان محسوب می‌شود پس از تنش در روابط با اشرف غنی، بیشترین اوقات خود را در ترکیه سپری کرده بود.

 

چند روز قبل برخی از منابع راپور داده بودند که جنرال دوستم با تعین کردن پسرش باتور من‌حیث سرپرست حزب جنبش در پی انتقال مسئولیت‌های خود به پسرش هست.

 

باتور تا زمان برگزاری چهارمین کنگره حزب جنبش من‌حیث سرپرست این حزب باقی خواهد ماند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار