افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

جاری شدن سیلاب در ولایت بغلان دوصد نفر کشته بر جای گذاشت

 

در اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب ها در ولسوالی گذرگاه نور در ولایت بغلان دست کم دوصد تن جان باخته و صدها منزل مسکونی اخریب و صدها راس مواشی نیز از بین رفته است.
نور محمد گذر ولسوال گذرگاه نور در ولایت بغلان، گفت: حدود ساعت ۴ عصر روز گذشته در نتیجه بارش باران های شدید و سیلاب های که در این ولسوالی جاری شده است، تمام قریه ها و مرکز این ولسوالی را سیلاب تخریب کرده، چنانکه تا کنون بیش از دو صد تن در نتیجه این سلاب ها جان باخته و صد ها منزل مسکونی نیز ویران شده است.
به گفته‎ی نور، تنها قسمتی از دو قریه این ولسوالی آسیب ندیده و بقیه قریه های این ولسوالی در اثر جاری شدن سیلاب تخریب شده است.
ولسوال گذرگاه افزود: تمام راه های مواصلاتی این ولسوالی نیز تخریب شده و تاکنون هیچ کمکی به آنان نرسیده و ممکن است، تعداد قربانیان این حادثه افزایش یابد.
وی افزود: در حال حاضر آنان به کمک های اولیه و مواد غذایی و خیمه ضرورت دارند.
همچنین تا کنون هیچ جسدی، بیرون آورده نشده و آنان به نیروی انسانی ضرورت دارند تا اجساد قربانیان این حادثه از دریا بیرون آورده شده و دفن شوند.
تاکنون مسوولان در ریاست مبارزه با حوادث طبیعی ولایت بغلان در این مورد اظهار نظری نکرده اند.
ولسوالی گذرگاه نور یکی از ولسوالی های دور دست ولایت بغلان است که جاری شدن سیلاب های اخیر تمام راه های مواصلاتی این ولسوالی را مسدود ساخته و امکان مساعدت به سیلاب زدگان این ولسوالی تنها از راه هوایی امکان پذیر می باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار