افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, ورزشی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 4 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان، مالزیا را شکست خواهد داد!

فونبال ساحلی

بگفته سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی، تیم ساحلی افغانستان برای شکست مالزیا آماده گی های لازم را کسب نموده است.

تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان امروز شنبه در نخستین دیدار مرحله جمعی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به مصاف میزبان خود مالزیا خواهد رفت.

تیم ملی فوتبال افغانستان حدود یک هفته است که در مالزیا حضور دارد و در حالی به مصاف حریفش خواهد رفت که انتظار می‌رود این تیم بتواند در دو بازی اول برابر مالزیا و چین به برتری دست پیدا کند.

تیم ساحلی افغانستان در فاصله 4 روز و به صورت فشرده 4 مسابقه مرحله جمعی خود را برگزار خواهد کرد.

با توجه به اینکه ازبکستان از حضور در این مسابقات انصراف داده است، رقابت های گروه سوم با اشتراک 3 تیم پیگیری خواهد شد و این موضوع نیز تا حدودی کار شاگردان رستگار را سخت خواهد کرد.

با این حال افغانستان که برای صعود به دور بعد تنها روی قرار گرفتن من‌حیث تیم خوب دوم حساب باز کرده است، باید بهترین نمایشش را در دو بازی پایانی مقابل تیم ایران و بحرین داشته باشد.

روح الله رستگار سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در گفت‌وگوی خود پیش از دیدار با مالزیا از آماده گی‌های تیم ساحلی افغانستان برای شکست میزبان گفت.

رستگار با بیان این که تیم ساحلی افغانستان نزدیک به دو ماه تمرینات خوبی را در هوای سرد کابل پشت سر گذاشته و با آماده گی و تاکتیک خوبی روانه بازی‌ها شده است، گفت: در هوای سرد و زمستانی کابل دو ماه به صورت فشرده و منظم تمرین کردیم. حالا سبکی که در فوتبال ساحلی جدید دنیا کار می‌شود، را در اختیار داریم.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در بازی نخست مقابل میزبان رقابت‌ها نمایش خوبی داشته باشیم و با دست پر از میدان خارج شویم. پیروزی در بازی اول برای هر تیمی مهم است و برای ما نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. میدان، ساحل و تماشاگر و سایر مسایل به سود این تیم است. درست است که در رنکینگ از ما پایین تر است ولی میتواند کار را برای ما سخت کند.

رستگار با اشاره به پروگرام زمانی رقابت‌های تیم افغانستان و فشردگی بازی‌های این تیم نیز گفت: روز گذشته در خصوص فشردگی مسابقات تیم افغانستان به طور رسمی به کمیته برگزاری رقابتها اعتراض کردیم. سایر تیم ها استراحت دارند، ولی ما باید 4 بازی مرحله جمعی را به صورت پی در پی با حریفان مان برگزار کنیم.

رستگار افزود: با توجه به این که ازبکستان از این بازی‌ها انصراف داده است، تیم‌های گروه سوم فشار کمتری نسبت به ما احساس خواهند کرد. متاسفانه در این خصوص کمیته برگزاری مسابقات با اعتراض ما موافقت نکرد و ما مجبوریم با این مسئله کنار بیاییم.

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان معتقد است، سایر تیم‌ها با آماده گی بسیار بالایی روانه این بازی ها شدند.

وی با اشاره به برگزاری دیدارهای تدارکاتی سایر تیم‌ها گفت: در گروه ما ایران تمرینات و بازی‌های تدارکاتی بسیار خوبی برگزار کرده است. آنها روز گذشته وارد مالزیا شدند، چون به صورت کامل آماده حضور در بازی‌ها بودند.

وی در خصوص اردوی یک هفته‌ای افغانستان در مالزیا اظهار داشت: باز هم برای ما خوب شد که یک هفته زودتر به محل مسابقات آمدیم. چند جلسه خوب تمرین کردیم. 2 بازی دوستانه مقابل تیم‌های عراق و لبنان هم برگزار کردیم که خوشبختانه در مقابل تیم لبنان که تیم سوم آسیاست یک مساوی ارزشمند کسب کردیم.

وی با اشاره به این که صعود به جام جهانی سخت اما محال نیست، گفت: می‌توانیم صعود کنیم ولی فوق‌العاده سخت. ما باید تمام تلاش مان را برای نتیجه گرفتن از دو تیم ایران و بحرین به خرج دهیم.

رستگار افزود: در واقع با توجه به شرایط سخت و حساس مسابقات، ما باید از تیم‌هایی امتیاز بگیریم که در گروه موفق به کسب پیروزی می‌شوند. در این صورت چانس صعودمان به مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها زیاد است.

وی در پایان نیز گفت: روز گذشته هنگامی که با سرمربی لبنان صحبت کردم، او از سبک و نحوه بازی جدیدمان تعجب کرده بود، مربی لبنان گفت اگر روی فوتبال ساحلی افغانستان سرمایه گذاری صورت گیرد، ساحلی افغانستان همیشه می‌تواند بین 4 تیم برتر آسیا قرار بگیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار