افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, ورزشی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 6 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تیم فوتبال افغانستان مغلوب اردن شد

تیم ملی فوتبال افغانستان در دیدار مرحله مقدماتی رقابت های ملت های آسیا در برابر تیم ملی فوتبال اردن به شکست 1-4 تن داد.

تیم ملی فوتبال افغانستان شب گذشته در ساعت 9:30 به وقت کابل به مصاف تیم ملی اردن رفت. در نیمه نخست بازی تیم ملی اردن با 3 گل افغانستان را مغلوب کرد و این نیمه را با این نتیجه به پایان رساند.

در نیمه دوم بازی هردو تیم حملاتی را روی دروازه های یکدیگر ترتیب دادند که افغانستان موفق شد یک ضربه پنالتی را بگیرد و نخستین گل را بازیکنان تیم ملی افغانستان به نفع تیم ملی افغانستان به ثمر برساند. چند دقیقه پس از گل نخست افغانستان بازیکنان تیم ملی افغانستان که می توانستند گل دوم را هم وارد دروازه تیم ملی اردن کنند با واکنش خوب دروازه بان اردن بازیکنان تیم ملی افغانستان نتوانستند گل دوم را وارد دروازه اردن کنند، اما اردن در حین ناباوری در یک ضد حمله سریع گل چهارم خود را به ثمر رساندند که این بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

این نخستین بار است که اردن و افغانستان در میدان فوتبال در برابر هم بازی می‌کنند.

تیم ملی فوتبال کشور در گروه سوم رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا با اردن، ویتنام و کمبودیا هم‌گروه است.

پیش از این بازی در این گروه، اردن با چهار امتیاز صدرنشین بود، کمبودیا با سه امتیاز دوم، ویتنام با دو امتیاز در جایگاه سوم و افغانستان با یک امتیاز در آخر گروه قرارگرفته بود.

پیش از این تیم ملی فوتبال افغانستان در دیدار دوستانه نیز برابر عمان با نتیجۀ 2 بر 0 تن به شکست داده بود.

افغانستان در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2019 در گروپ C پس از اردن، کمبودیا و ویتنام با یک امتیاز مقام چهارم را دارد.

شکست شب گذشته تیم فوتبال کشور اعتراضات گسترده ای را نسبت به مربی 72 ساله افغانستان از سوی کابران صفحات اجتماعی به همراه داشت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار