افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 14 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

تکفیری ها مزدور آمریکا هستند نه شاگردان اسلام!

آمریکا در پیمان امنیتی از افغانستان درخواست کرده است که حکومت کشور اشغال شده ما، حق محاکمه نظامیان آمریکایی مرتکب شده جنایات ضد انسانی را نداشته باشد. اما این سوال بی پاسخ مانده که آیا امريكا قصد دارد نظامیانی را که با خونسردی، بسیاری از مردم افغانستان را برای تفریح کشته و با آنها عکس یادگاری گرفته اند، محاكمه کند یا خیر؟

 

آمریکایی ها با حمایت های مستقیم و غیر مستقیم خود از تروریستهای تکفیری و حتی دیکتاتوران مستبد برخی کشورهای عربی و ارایه کمک های نظامی و تسلیحاتی به آنان، مرتکب هزاران جنایت جنگی شده اند که هیچ کس حق سخن گفتن در این باره را ندارد.

 

این حمایت ناجوانمردانه در حالی است که اکنون زیردستان آمریکا در منطقه یعنی عربستان و امارات عربی نیز برای خود سری بلند کرده اند و علنا به حمایت از تروریستهای تکفیری می پردازند و به سرکوب قیامهای مردمی در کشورهای مختلف از جمله بحرین، یمن و مصر مشغول هستند.

 

در واقع آمریکا با سرمایه گذاری نظامی گسترده در کشورهای منطقه، ضمن به هم ریختن اقتصاد در کشورهای تحت نفوذ، زمینه ساز گسترش وهابیت و افراطی گری در کشورهای مسلمان شده است تا هم اسلام را بدنام سازد و هم خود به خواسته های نامشروعش برسد.

 

برای اثبات این گفته تنها به یک نمونه از این جنایات که توسط روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نشر شده، اشاره می کنیم:

 

این روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به تلاش های عربستان در اعزام گروه های تروریستی به سوریه، بخش هایی از اظهارات یک شهروند عربستانی را که در سال گذشته هشت بار برای جنگ علیه بشار اسد به این کشور رفته را منتشر کرده است.

 

نیویورک تایمز در گزارش خود می نویسد: ابوخطاب تا کنون هشت بار برای جنگ علیه بشار اسد به سوریه رفته اما می گوید یک صحنه خیلی او را آزار داده و آن دیدن جسد دو کودکی بود که در خون غلطیده بودند. به گفته ابوخطاب این دو کودک توسط دوستان وی کشته شده بودند.

 

ابوخطاب برای دانستن این نکته که این دو کودک چرا کشته شده اند به سراغ فرمانده خود که “ابو ایمان العراقی” نام داشت می رود و او در پاسخ می گوید: کودکان را به خاطر اینکه مسلمان نبودند کشتیم.

 

به گفته این شهروند عربستانی که در افغانستان هم حضور فعال داشته، وی با حمایت های رسمی اما پنهان دولت عربستان برای جنگ به سوریه رفته است و بعد فهمیده آنگونه که ادعا می شود جهاد در سوریه و جنگیدن با نیروهای بشار اسد بر اساس خواست خدا نیست.

 

نیویورک تایمز در ادامه می نویسد: هر چند مقامات عربستان از این هراس دارند که اعضای القاعده فعال در سوریه بعد از بازگشت به عربستان مشکلات امنیتی زیادی را همانند دورانی که از افغانستان بازگشته بودند برای ریاض ایجاد کنند اما با این وجود معتقدند که باید به هر نحو ممکن در جنگ نیابتی در سوریه پیروز شوند.

 

از همین رو موضوع جلوگیری از اعزام تروریست ها به سوریه جدی گرفته نمی شود و همین امر موجب شده که هزاران نفر از مردم عربستان برای کمک به القاعده به سوریه بروند امری که از سوی وزارت داخله عربستان مورد تایید قرار گرفته است.

 

به نوشته این روزنامه آمریکایی، در میان افرادی که برای جنگ علیه بشار اسد به سوریه رفته اند اعضای خانواده های سرشناس عربستانی نیز دیده می شوند. وزارت داخله عربستان از رفت و آمد این افراد به سوریه خبر دارد اما به گفته سخنگوی این وزراتخانه، اقدامی برای جلوگیری از آن انجام نمی شود.

 

نیویورک تایمز در مورد سفرهای ابوخطاب می نویسد: ابوخطاب در سال 2012 هفت بار به سوریه رفت و در هر با به مدت 10 روز تا دو هفته در سوریه ماند و با نیروهای بشار اسد جنگید اما چیزی که موجب شد تا وی دست از این جنگ بکشد کشته شدن افراد بیگناه در درگیری ها بود.

 

این طالبان، القاعده، داعش و دیگر گروه های افراطی پرورش یافته در مکتب آل سعود و کاخ سفید می باشند که برای تفریح و به جرم کافر بودن کودکان، آنها را سر می برند و در بالای جسد آنها نغمه الله اکبر سر می دهند و هلهله می کنند.

 

چرا جناب حقوق بشر آمریکایی به این موارد که می رسد لال می شود؟ چرا وقتی یک سرباز آمریکایی 16 روستایی افغانستان را به تیربار گلوله می بندد، داد کسی در نمی آید؟ چرا وقتی با سر اجساد انسانها، طالبان فوتبال بازی می کنند، خبری از جرایم جنگی نیست؟

 

علتش این است که همه این اعمال وحشیانه و ضدانسانی، در راستای اهداف کاخ سفید و مزدوران تحت امرش می باشد. باید طالبان و القاعده و داعش و دیگرانی باشند که نام اسلام را در انظار عمومی جهان بد جلوه کنند. باید اینانی باشند که آمریکا به بهانه جنگیدن با آنها در کشورهای مسلمان حضور داشته باشد و به غارت بپردازد.

 

اینها واقعیتی است که اگر مقامات افغانستان و نمایندگان مجلس کمی دین داشته باشند، حتما در پیمان امنیتی تغییراتی ایجاد خواهند کرد اگر هم خدا را نشناسند و بخواهند حقوق این مردم ستمدیده افغانستان را پایمال کنند، بدون شک دالرهای آمریکایی با آنها همان کرده که با مقامات دولت قبلی کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار