افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 12 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

تکفیری های افراطی، پیروان اسلام آمریکایی هستند

چرا این فرقه‌های انحرافی و تندرو که به “اسلامگرا” موسومند، فقط در کشورهای اسلامی دست به سلاح می‌برند و در پی کشتار و جنایت علیه سایر مسلمانان هستند؟

 

“القاعده”‌ به عنوان نام‌آشناترین تشکیلات اسلامگرای بین‌المللی و نظامی (تاسیس شده به سال 1988) است که مکتب عقیدتی خود را “سلفی” می‌داند و بعد از آنها طالبان و داعش خود را پیروی این مکتب می خوانند.

 

سردمداران سلفیون، با اینکه از شاخه‌های اهل سنت به شمار می‌روند، اما قریب به اکثریت علما و مراجع اهل سنت، بارها و بارها مخالفت علنی خود از آنان را ابراز نموده و نسبت به باورهای افراطی و خصمانه سلفی‌ها برائت جسته‌اند. که بهترین وصف درباره عقیده آنان عبارت “اسلام آمریکایی” است.

 

در عین حال پراکندگی فعالیت‌های شبکه‌های تروریستی اسلام آمریکایی در سراسر جهان، به حدی است که ریشه‌های آن در تمامی قاره‌ها ریشه دوانده‌اند. افغانستان، عراق، پاکستان، سوریه، یمن، آفریقا (مصر، الجزایر، مالی، نیجر، لیبی، تونس) کشورهایی هستند که غده‌های کوچک و بزرگ سرطانی به نام “القاعده” را در خود جای داده‌اند:

 

سازمان قاعده الجهاد فی بلاد الرافدین، ارتش انصار السنة، حزب التحریر، جیش الطایفه المنصوره، گردان حسن بصری، گردان زبیر بن عوام، جیش محمد الحق، گروه ابو ایمن، جبهه اتحاد با دولت اسلامی عراق، گروهک جندالله (جندالشیطان)، داعش، جبهه النصرة، الجبهه الاسلامیة، ارتش آزاد سوریه، احرار الشام، گروه الشباب، انصار الشریعة، الجهاد الاسلامی المصری، … .

 

اصلی‌ترین سوالی که پس از ملاحظه این گروه‌ها و محل اصلی فعالیت‌های آنان به ذهن خطور می‌کند، این است که چرا این فرقه‌های انحرافی و تندرو که به “اسلامگرا” موسومند، فقط در کشورهای اسلامی دست به سلاح می‌برند و در پی کشتار و جنایت علیه سایر مسلمانان هستند؟

 

چرا “مسلمان علیه مسلمان” و “قتل مسلمانان به دست یکدیگر” را در بسیاری نقاط دنیا شاهد هستیم، در حالی که اندیشمندان و نخبگان در این کشورها، همواره در پی اتحاد مسلمین و رفع تنش‌های فی‌مابین هستند؟

 

حل شدن تکفیری‌ها در برنامه‌ریزی غرب برای منطقه، از اینجا اثبات می‌شود که فرماندهان این گروهک‌های تروریستی، تا حد زیادی از ایدئولوژی‌های ناب مذهب خود فاصله گرفته‌اند و حتی در بسیاری موارد دست همکاران اروپایی خود را به گرمی فشرده‌اند. برای تکفیری‌ها، شیعه و سنی فرقی ندارد و در یک کلام، تمام مسلمانانی که خلاف جهت وهابیت حرکت کنند،‌ “مشرک و مهدورالدم” به حساب می‌آیند.

 

جدیدترین گزارش‌ها در مورد تابعیت افراد مسلح در کشورهایی مانند افغانستان، سوریه، عراق و پاکستان، حکایت از افزایش شمار تروریست‌های اروپایی دارد که به خاورمیانه گسیل شده‌اند. البته این ابهام که چگونه این قبیل نقل و انتقال‌ها از نظارت دستگاه‌های فوق هوشمند اطلاعاتی در اروپا و آمریکا دور می‌ماند، بحث دیگری است.

 

لذا با تاکید علما بر مقوله وحدت میام امم اسلامی و جلوگیری از تکه‌تکه شدن دین، امید آن می‌رود که علما و مراجع کشورهای مسلمان، علی رغم رخنه دشمنان اسلام، از هرگونه بدعت در اسلام ناب بگریزند تا بتوانند اولاً توطئه‌های وهابیون و تکفیری‌های وابسته به غرب را خنثی کنند و دوماً ظرفیت بالقوه و کلان مسلمانان را به فعلیت برسانند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار