افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 19 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

تکفیری ها، دسیسه آمریکا علیه اسلام هستند

هر انفجار و انتحار و هر عمل غیر انسانی که از سوی وهابیون و گروه های تکفیری صورت می گیرد، به دستور مستقیم آمریکا و انگلیس برای بر هم زدن وحدت جامعه اسلام صورت می گیرد هرچند که آل سعود حامی آنها باشند.

 

ثروت اعجاز قادری رهبر شورای اتحاد سنی پاکستان طی سخنانی گفت: داعش بخشی از دسیسه استکبار جهانی علیه اسلام است بنابراین مسلمانان اعم از شیعه و اهل سنت باید در برابر این توطئه با یکدیگر متحد شوند.

 

وی اظهار داشت: داعش بیشتر از طالبان خطرناک است با این وجود ما در برابر این تروریست‌ها تسلیم نخواهیم شد. اهل سنت و شیعیان با اتحاد یکدیگر توانستند از دسیسه طالبان نجات پیدا کنند و گرنه افراط‌گرایان سعی داشتند کاری کنند که شیعه و سنی با یکدیگر درگیر شوند.

 

به گفته رهبر شورای اتحاد سنی پاکستان، افراط‌گرایان از یک سو حسینیه‌ها و مراسم عزاداری شیعیان را هدف قرار دادند و از طرف دیگر مساجد اهل سنت را منهدم کردند تا بتوانند با تفرقه‌افکنی اهداف شوم خود را دنبال کنند. از یک طرف شخصیت های مهم شیعه ترور می‌شدند و از سوی دیگر شخصیت‌های مهم اهل سنت هدف حمله قرار می‌گرفتند و این موضوع یک برنامه حساب شده برای ایجاد اختلاف بین مردم پاکستان بود.

 

قادری بیان کرد: با هوشیاری علمای شیعه و اهل سنت دسیسه دشمنان که از دوره زمامداری جنرال ضیاالحق طراحی شده بود حتی بعد از 34 سال به نتیجه نرسید و شیعه و سنی اتحاد خود را حفظ کرده‌اند. داعش تفاوتی با طالبان ندارند و هر دو گروه اهدافی مشابه از جمله تخریب اماکن مقدسه، ایجاد رعب و وحشت بین مردم و ترور مسلمانان را دنبال می‌کنند که این اقدامات ارتباطی با اسلام ندارد. رفتار آنها طوری است که به نظر می‌رسد انسان‌های عصر حجر ما قبل تاریخ که بویی از تمدن نبرده‌اند بار دیگر در عصر فعلی ظاهر شده‌اند. کسانی که مقبره‌های اولیای الهی را در سوریه و عراق تخریب کردند به دنبال جهاد در راه خدا نیستند و دشمن اسلام می‌باشند.

 

حقیقت هم همین است چرا که هر روزی اخبار هولناکی درباره جنایات وحشیانه ی گروه های تکفیری و افراط گرا در اقصا نقاط جهان به ویژه در کشورهای منطقه از جمله افغانستان، عراق، لبنان، سوریه و … نشر می شود.

 

آنها با سنگدلی و به بهانه های مزخرف و واهی که همه برگرفته از فتاوای پوچ مفتی های وهابی آل سعود است، جوانان را ذبح می کنند، با سر آنها فوتبال بازی می کنند، بدن هایشان را مثله می کنند و بر بالای سرشان ندای الله اکبر سر می دهند. اعمالی غیر انسانی که جز از سوی وهابیون و طالبان افراطی از کس دیگری سر نمی زند.

 

با مشاهده این جنایات گروه های تکفیری تحت حمایت آل سعود، به جرات می توان ادعا کرد: در زمان کنونی خطر وهابیت برای جامعه جهانی به ویژه اسلام بیشتر از کمونیسم و سوسیالیسم است. در آن زمان کمونیسم و سوسیالیسم به عنوان مهمترین دشمنان جامعه بشری محسوب می شدند و اکنون این تفکرات جای خود را به وهابیت داده که در تمام نقاط جهان اقدام به کارهای غیرانسانی با نام اسلام می کنند.

 

شکی نیست که این عملیاتهای انتحاری، انفجارهای ناجوانمردانه و قتل های بیرحمانه ها، همه توسط دشمنان اسلام انجام شده که طی آن تعدادی از مردم بی گناه به شهادت رسیده اند که هیچ گناهی جز پیروی از دستورات نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صل الله علیه و آله و سلم ندارند.

 

غافل از اینکه این حرکت های مذبوحانه هیچ خللی در وحدت اسلامی ایجاد نمی کند و شیعه و سنی پا به پای هم، دشمنان قسم خورده اسلام و مزدوران آنها را می شناسند و می دانند هر انفجار و انتحار و هر عمل غیر انسانی که از سوی وهابیون و گروه های تکفیری صورت می گیرد، به دستور مستقیم آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی برای بر هم زدن وحدت جامعه اسلام صورت می گیرد هرچند که آل سعود و آل خلیفه حامی آنها باشند.

 

اما بر ما واجب است که در برابر این تفکرها ایستادگی کنیم، آن هم در زمان کنونی که طرفداران این فرقه در تمام نقاط جهان در صدد القای افکار خود در بین جوانان هستند. لذا این وظیفه مهم و خطیر تمام جامعه اعم از ملا امامان مساجد، معلمان، دانشجویان، استادان دانشگاه ها، مسوولان، صاحبان رسانه و خانواده ها است که به منظور جلوگیری از این تفکرها، ضمن داشتن یک وحدت رویه، جوانان و کودکان را از خطرات این گروه ها آگاه کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار