افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 11 می , 2018 لینک کوتاه خبر :

توهین سناتور امریکایی به مردم افغانستان!

 افغانستان

این سناتور امریکایی در اظهاراتی نسنجیده مردم کشورمان را فاسد خواند.

سناتور ارشد جمهوریخواه پس از اعزام تیمی برای بررسی فساد اداری به افغانستان اعلام کرد که فساد بخشی از زنده گی روزمره مردم افغانستان و تبدیل به فرهنگ در کشورمان شده است!!!

به نقل از واشینگتن اگزمینر، رندپال سناتور جمهوریخواه بار دیگر به لزوم خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تاکید کرد.

این سناتور ارشد امریکایی گفت بیش از 50 فیصد پول مالیات دهندگان در افغانستان به دلیل فساد اداری فراگیر در این کشور ضایع می‌شود.

رندپال اظهار داشت: تعدادی از اعضای تیم کاری خود را همراه با هیئت اداره تفتیش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان به کشور اعزام کردم تا راپور دست اولی از فساد اداری در افغانستان تهیه کنند.

بر اساس راپور اعضای تیم کاری رندپال فساد اداری در افغانستان من‌حیث یک اصل روزمره از سوی مردم افغانستان پذیرفته شده و بخشی از فرهنگ کشورمان محسوب می‌شود.

این سناتور امریکایی اظهار داشت: نمی‌توان فساد اداری را در افغانستان ریشه کن کرد، زیرا به زنده گی روزمره مردم این کشور تبدیل شده است بنابر این بهتر است تا ترمپ نیروهای امریکایی را از این کشور خارج کند.

وی افزود: اگر چه من پیش از این نیز مخالف حضور نیروهای امریکایی در افغانستان بودم، زیرا ما هیچ اهداف استراتیژیکی در این کشور نداریم اما مشاهدات تیم اعزامی این مسئله را روشن کرد که امریکا باید سال‌ها پیش از افغانستان خارج می‌شد.

اداره تفتیش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان نیز در راپور اخیر خود از افغانستان تاکید کرده که یکی از عوامل اساسی گسترش فساد در افغانستان نحوه نادرست ارایه کمک‌های مالی از سوی امریکا و کشورهای غربی بوده است.

جان سوپکو سرمفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان دلیل گسترش فساد اداری در افغانستان را تزریق پول‌های هنگفت از سوی امریکا به زورمندان افغان دانسته است.

این در حالی است که مقامات امریکایی در افغانستان همواره به گسترش فساد متهم شده‌اند. افزایش قاچاق مواد مخدر یکی از مواردی است که در زمان حضور امریکا افزایش قابل توجهی یافته است.

  1. احمد نعیم دوستی :

    با عرض پوزش مطلب به فرمودند
    در کدام بخش ادارات افغانستان فساد وجود ندارد؟
    همه بخش ها با فساد آغشته شده است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار