افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 19 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

توصیه سفیر به پاکستان؛ مهاجران را قربانی تنش ها نکنید!

عمر زاخیلوال

به گزارش افغان تلکس، سفیر افغانستان در اسلام آباد طی سخنانی خطاب به پاکستان گفت: مهاجران افغان را قربانی تنش‌های دو کشور نکنید!
سفیر افغانستان در اسلام‌آباد ضمن قدردانی از پاکستان به دلیل میزبانی از مهاجران افغان گفت: جایگاه روابط بین حکومت ها محفوظ است، اما اعمال فشار بر جامعه مهاجر به دلیل فراز و نشیب روابط دو کشور کار نادرستی است.

عمر زاخیلوال سفیر کشورمان در اسلام‌آباد در مراسمی که برای تشویق به بازگشت مهاجران افغان در ایالت خیبر پختونخوا برگزار شده بود، تاکید کرد حکومت پاکستان نباید پناهجویان افغان را قربانی تنش‌های سیاسی کند.

وی با قدردانی از مردم پاکستان به دلیل میزبانی از مهاجران افغان اظهار داشت: جایگاه روابط حکومت ها محفوظ است،اما اعمال فشار بر جامعه مهاجر در فراز و نشیب روابط سیاسی دو کشور سیاست نادرستی است.

زاخیلوال تصریح کرد نباید با فرافکنی جامعه مهاجر را من‌حیث باری بر دوش جامعه نگاه کرد زیرا آنها عامل مهمی در رونق تجاری پاکستان محسوب می‌شوند.

سفیر افغانستان در اسلام‌آباد اظهار داشت: به حکومت پاکستان توصیه می‌کنم تا دید بهتری درباره مهاجران داشته باشد و من‌حیث سرمایه مشترک دو کشور به آنها نگاه کند زیرا جامعه مهاجر می‌تواند دو کشور را به هم نزدیک کند.

وی از مهاجران خواست تا برای بازگشت به کشور مهیا شوند زیرا تنها بازگشت به افغانستان می‌تواند متضمن عزت و احترام آنها شود.

پس از افزایش تنش‌ها بین کابل و اسلام‌آباد حکومت پاکستان تنها یک ماه به مهاجران افغان برای خروج از این کشور مهلت داده است.

حکومت افغانستان و سازمان ملل در واکنش به این موضوع از اسلام‌آباد خواستند تا پایان سال جاری عیسوی مهلت اقامت مهاجران افغان را تمدید کند اما کمیته امنیت ملی پاکستان درخواست تمدید مهلت مهاجرین افغان را رد کرد.

مقامات پاکستانی پیش از این در نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و سازمان ملل در ترکیه با تمدید اقامت مهاجران افغان تا پایان سال 2018 عیسوی موافقت کرده بودند.

 1. M Mosawer Ahmadzai :

  این قدر غیرت که کردی افرین

 2. نور آریا :

  خیر خودرا قربانی کنیم تا جیب های شما پر بماند افرین

 3. عثمان غنی :

  مهاجیرمادام العمراست برگشت نداردباخبراومردوم دنیا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار