- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

توصیه سناتور امریکایی به روسیه: تعامل با امریکا بهتر از حمایت طالبان است!

تام گریت

سناتور جمهوریخواه و عضو کمیته امنیت ملی و امور خارجه سنای امریکا گفت: روسیه به جای حمایت از طالبان باید به صورت مشترک با امریکا تلاش‌های جدی را برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان داشته باشد.

تام گریت اظهار داشت: حمله امریکا به افغانستان برای مقابله با القاعده پس از حملات یازده سِپتِمبر به شکل موفق صورت گرفت اما این کشور حالا با حکومتی نوپا در افغانستان مواجه است.

وی افزود: ما تلاش داریم تا فساد اداری در افغانستان را به پایین‌ترین سطح ممکن برسانیم و برای مهار فساد اداری در افغانستان بدون استفاده از بم و مرمی، از تمام توان خود استفاده می‌کنیم.

این سناتور جمهوریخواه تصریح کرد: امریکا تلاش دارد تا در همکاری با حکومت افغانستان با استفاده از قدرت نرم خود هر آنچه را در توان دارد در مبارزه با این پدیده بهکار گیرد.

تام گریت خاطرنشان کرد: این اشتباه امریکا است که همواره تلاش کرده تا آرمان‌های امریکایی را بر سایر ملت‌های دنیا تحمیل کند در حالیکه ما باید به مردم اجازه دهیم تا خود برای سرنوشت‌شان تصمیم بگیرند.

وی افزود: ما باید به مردم اجازه دهیم تا در سایه همدیگرپذیری صلح و ثبات حکومتی را که می‌خواهند، داشته باشند.

سناتور جمهوریخواه در رابطه با افزایش نیروهای امریکایی در افغانستان گفت که هدف نهایی در افغانستان باید برقراری ثبات و دست یافتن به صلح باشد زیرا این گزینه درست است.

وی ادامه داد: از سویی هم می‌توان گفت که امریکا هرآنچه را در توان داشته، انجام داده است پس باید سایر گزینه‌ها را نیز مورد بررسی قرار داد.

این در حالیست که با وجود اتهامات مقامات امریکایی، مجیب‌الرحمان رحیمی سخنگوی ریاست‌اجراییه روز گذشته گفت که دولت افغانستان تاکنون به شواهد و یا مدارکی در رابطه با حمایت روسیه از طالبان دست نیافته است.